TSGYO: TSKB Gayrimenkul Kiracılarına Kolaylık Sağlayacak

TSGYO: TSKB Gayrimenkul Kiracılarına Kolaylık Sağlayacak

12 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

TSGYO: TSKB Gayrimenkul kiracılarına kolaylık sağlayacak! TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi tarafından 12 Şubat 2021 Cuma günü yapılan açıklamada şirket portföyünde yer alan AVM’deki kiracılarını desteklemeye devam edeceği duyuruldu. Yaklaşık 11 yıldır devam eden durum ile ilgili TSGYO tarafından yapılan açıklama haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Ayrıca; TSKB GYO kimin ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

TSGYO: TSKB Gayrimenkul Kiracılarına Kolaylık Sağlayacak

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz portföyünde yer alan Alışveriş Merkezinde faaliyet gösteren kiracılarımızın desteklenmesini teminen; Koronavirüs salgını kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması, yeme içme sektöründeki kiracıların yalnızca paket servis ya da gel al hizmeti verecek şekilde sınırlandırılması, sinema ve oyun alanlarının kapalı tutulması, AVM’nin hafta içi saat 20:00’de kapanması gibi sebeplerle, Ocak-Mart 2021 döneminde ziyaretçi sayıları ve kiracıların performansları da dikkate alınmak suretiyle asgari kira bedellerinde her bir kiracı özelinde performans değerlendirmesi de yapılarak, kira bedellerinde indirim uygulanması ve uygulanacak olan indirim oranlarının belirlenmesi hususunda Şirket Genel Müdürlüğü yetkili kılınmıştır. ”

TSGYO: TSKB Gayrimenkul’den Kiracılarına Destek 1 Yıldır Devam Ediyor!

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan COVID-19 salgını kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına almıştı. Bilhassa Mart ayı ile birlikte ülkemizde de etkisini hissettirmeye başlayan corona virüs salgını dolayısı ile TSGYO kiracılarına önemli oranda destek vermeye başlamıştır.

24 Mart 2020 tarihinde konu hakkında açıklama yapan ve desteklere başladığını bildiren TSGYO akabinde her ay bahse konu destekler hakkında açıklama yaparak Ağustos ayına kadar bu durumu sürdürmüştür. Ağustos ayından sonra 3’er aylık periyotlar halinde karar alan ve kamuoyuna duyuran TSGYO 2021 yılının ilk 3 aylık dönemi için aldığı kira desteği kararını da 12 Şubat 2021 Cuma günü itibari ile ilan etmiştir.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/909307