TRILC: Turk İlaç Yüzde 110 Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusu Yaptı

TRILC: Turk İlaç Yüzde 110 Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusu Yaptı

18 Mayıs 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TRILC: Turk İlaç yüzde 110 bedelsiz sermaye artırımı başvurusu yaptı… Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi tarafından dün (17 Mayıs 2021) yapılan açıklamada; 07/05/2021 tarihinde alınan yönetim kurulu kararına istinaden Sermaye Piyasası Kurulu’na %110 bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunduğu belirtildi. Haberimiz devamında TRILC hisse performansına kısaca göz atılmıştır, incelenebilir. Ayrıca TRILC haberleri için de buraya göz atılabilir.

Turk İlaç Hissesi TRILC Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da (BIST) TRILC kodu ile işlem gören Turk İlaç hissesi halka arzı 2021 yılı Mart ayı başı itibari ile gerçekleşti. Borsa macerasına 11 lira seviyesinden başlayan TRILC hissesi kısa sürede hızla yukarı yönlü hareket etmeye başlamıştır. Nisan ayı başında 70 lira seviyesinin üzerine kadar tırmanan hisse değeri bu seviyeden gevşemeye başlamıştır.

Nisan ayı ortasında 36 lira düzeyine kadar geri çekilen hisse bu seviyelerde dengelenmiştir denilebilir. 18 Mayıs 2021 Salı günü itibari ile TRILC hisse 38,6 lira civarından işlem görmektedir. TRILC hissenin borsada işlem görmeye başladığı günden bu yana dek verileri incelendiğinde; hissenin gördüğü en düşük seviyenin 11 lira ve en yüksek seviyenin ise 73,6 lira olarak kayıtlara geçtiği görülmektedir.

Şirket tarafından SPK’ya yapılan yüzde 110 oranındaki bedelsiz başvurusu sonrasında hisse değeri 39 lira üzeri seviyeden bir miktar aşağı yönlü sarksa da 38,5 liranın üzerinde tutunmayı başarmıştır. TRILC’ın 2021 yılının geriye kalan takribi 7,5 aylık zaman diliminde sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.