TRILC: Türk İlaç ve Serum Sanayi’den Yetkilendirme Açıklaması

TRILC: Türk İlaç ve Serum Sanayi’den Yetkilendirme Açıklaması

29 Mart 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

TRILC: Türk İlaç ve Serum Sanayi’den yetkilendirme açıklaması… Türk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; yeni gelişmeler doğrultusunda şirketin Covid-19 aşı üretimi için yürüttüğü görüşmelerin kurumsal bir statüye kavuşturulması amacıyla, gereğinde bir aracı kurumun görevlendirilmesi için Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Berat Battal’ın yetkili kılınmasına karar verildiği belirtildi. Haberimiz devamında şirketten yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Türk İlaç 6,5 milyon dolarlık anlaşma imzaladı haberi için de buraya göz atılabilir.

TRILC: Türk İlaç ve Serum Sanayi’den Yetkilendirme Açıklaması

Türk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin Covid-19 aşısının Türkiye’de üretimine yönelik yürüttüğü görüşmelere ilişkin bilgilerin, 4.3.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Kurul’un II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6.Maddesi kapsamında açıklanmasının ertelenmesi kararı alınmıştı. Yeni gelişmeler doğrultusunda şirketimizin Covid-19 aşı üretimi için yürüttüğü görüşmelerin kurumsal bir statüye kavuşturulması amacıyla, gereğinde bir aracı kurumun görevlendirilmesi için Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Berat Battal’ın 29.3.2021 tarih ve 2021/014 sayılı Yönetim Kurulu kararıyla yetkili kılınmasına karar verilmiştir. ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Türk İlaç ve Serum Sanayi’den yetkilendirme açıklaması haberi için yararlanılan kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/921384