TRILC: Turk İlaç ile Endonezya BIO Farma (Persero) Aşı Tedarik Anlaşmasına Vardı

TRILC: Turk İlaç ile Endonezya BIO Farma (Persero) Aşı Tedarik Anlaşmasına Vardı

12 Nisan 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

TRILC: Turk İlaç ile Endonezya BIO Farma (Persero) aşı tedarik anlaşmasına vardı… Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre;  Endonezya’da yerleşik Dünya Sağlık Örgütü Onaylı Tedarikçisi PT.Bio Farma ( Persero ) Firması arasında AŞI tedarik anlaşması sağlandığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer şirket haberleri için de buraya göz atılabilir.

TRILC: Turk İlaç ile Endonezya BIO Farma (Persero) Aşı Tedarik Anlaşmasına Vardı

Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Firmamız TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş ile ENDONEZYA’da yerleşik Dünya Sağlık Örgütü Onaylı Tedarikçisi PT.Bio Farma ( Persero ) Firması arasında AŞI tedarik anlaşması sağlanmıştır.

T.C Sağlık Bakanlığı rutin aşı takvimi içerisinde yer alan Oral Polio Çocuk Felci  ( OPV ) aşısı için tüm dünyada tek bulk sağlayıcısı konumunda olan Endonezya Firması,  OPV aşısının Türkiye’de TURK İlaç tesislerinde dolumunun yapılması ve ruhsatlandırılması için firmamızı tek yetkili temsilcisi kılmıştır.

Konu ile ilgili olarak ruhsatlandırma öncelik müracaatı ve teknoloji transfer çalışmaları başlatılmıştır.

Firma ile yapılan mutabakatta Türkiye’de dolumu gerçekleştirilecek aşıların T.C Sağlık Bakanlığına tedarikinin yanısıra Türkiye’nin coğrafi konumunun avantajının kullanılarak TURK ilaç tesislerinin aşı dolumu için bir üs olarak kullanılmasına karar verilmiştir.

Firmamızın global büyüme hızına ve ihracat hacmine ivme katacak bu olumlu ve itibarlı gelişmeyi kamuoyunun bilgisine sunarız .

Saygılarımızla. “

TRILC Hisse Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da TRILC kodu ile işlem gören firmanın hissesi bir süredir 10 lira seviyesinin altında işlem görüyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında 14 lira civarlarında olan TRILC, geride bıraktığımız Şubat Ayı’nda 8 lira seviyesine kadar düşmüştü. Bu noktadan bir miktar toparlanan ve 9 liranın üzerine çıkan TRILC, 12 Nisan 2022 Salı günü saat 11:30 itibariyle 9,25 lira civarından işlem görüyor.