TRILC: TURK İlaç CoviVac İle Anlaşma İmzaladı

TRILC: TURK İlaç CoviVac İle Anlaşma İmzaladı

27 Mayıs 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TRILC: TURK İlaç CoviVac ile anlaşma imzaladı… Rusya’nın Coronavirüs’e karşı geliştirdiği ve Rus Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan aşının Türkiye’de üretilmesi, ruhsatlandırılması ve dağıtımı için Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi ile International Research Institute for advance Systems (IRIAS) arasında mutabakat anlaşması imzalandığı duyuruldu. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. ile ilgili haberler için de buraya göz atılabilir.

TRILC: TURK İlaç CoviVac İle Anlaşma İmzaladı

Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak halkın kullanımına sunulan CoviVac isimli inaktif Covid 19 aşısı için Rusya’da yapılan görüşmeler neticesinde; İnternational Research Institute for advance Systems (IRIAS) ile aşının Türkiye’de üretilmesi , ruhsatlandırılması ve dağıtımı için yapılacak olan final anlaşmanın temel esaslarını içeren mutabakat anlaşması imzalanmıştır . ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak halkın kullanımına sunulan CoviVac isimli inaktif Covid 19 aşısı için Rusya’da yapılan görüşmeler neticesinde; İnternational Research Institute for advance Systems (IRIAS) ile aşının Türkiye’de üretilmesi , ruhsatlandırılması ve dağıtımı için yapılacak olan final anlaşmanın temel esaslarını içeren mutabakat anlaşması imzalanmıştır .


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/938325