TRILC: TURK İlaç Avifavir İçin Tam Yetki Aldı

TRILC: TURK İlaç Avifavir İçin Tam Yetki Aldı

21 Haziran 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

TRILC: TURK İlaç Avifavir için tam yetki aldı… Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Rusya Chromis Firması ile yapılmış olunan çerçeve anlaşmasına istinaden AVİFAVİR ( INN FAVIPIRAVIR ) isimli ilacın Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma sunulabilmesi için gerekli müsaadelerin alınması yönünde hareket etmek ve işlemleri başlatmak üzere Power Of Attorney (  Exculusive Tam yetkililik belgesi  ) alındığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama ve TRILC hisse performansı yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca TRILC haberleri için de buraya göz atılabilir.

TRILC: TURK İlaç Avifavir İçin Tam Yetki Aldı

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ TURK  İlaç Ve Serum Sanayi A.Ş Rusya Chromis Firması ile yapmış olduğu çerçeve anlaşmasına istinaden  AVİFAVİR( INN FAVIPIRAVIR ) isimli ilacın Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma sunulabilmesi için gerekli müsaadelerin alınması yönünde hareket etmek ve işlemleri başlatmak üzere  Power Of Attorney (  Exculusive Tam yetkililik belgesi  ) almıştır . ”

TRILC Hisse Performansı Nasıl?

Geçtiğimiz Mart Ayında halka arz olan ve akabinde hızlı bir yükseliş trendine giren Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi TRILC 70 liranın üzerini gördükten sonra gevşemeye başladı. Önce 60 liranın ve hemen ardından da 50 liranın altına geri çekilen hisse, ardından 40 liranın altına geldi. 21 Haziran 2021 Pazartesi günü itibari ile TRILC hisse 32,5 lira civarından işlem görüyor.

Hissenin halka arz olduğu günden bu yana Borsa İstanbul’da kaydettiği en düşük seviye 11 lira ve en yüksek seviye ise 73,6 lira olarak kayıtlara geçmiş durumda. Geçtiğimiz hafta Cuma gününü 34 liranın üzerinde kapatan hisse yeni haftaya da aşağı yönlü başlayarak 32,5 lira seviyesine kadar geri çekildi. TRILC hissenin 2021 yılının 2. çeyreğinde sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.