Trend GYO Sahibi Kim Ne İş Yapar? TDGYO Hisse!

Trend GYO Sahibi Kim Ne İş Yapar? TDGYO Hisse!

16 Aralık 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ülkemizde faaliyet gösteren yabancı yatırımcılı bir firmadır. Hisselerinin çoğunluğu Suudi iş insanlarında olan Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın hisselerinin bir kısmı da Borsa İstanbul’da (BİST) TDGYO kodu ile işlem görmektedir. Şirket 2018 yılında halka arz olmuştur ve hisseleri BIST’te işlem görmeye başlamıştır. Trend GYO sahibi kim ne iş yapar, ortaklık yapısı nasıl soruları başta olmak üzere içeriğimizde firma hakkında pek çok soruya detaylı cevap verilmiş ve TDGYO hisse performansı incelenmiştir.

Trend GYO Sahibi Kim Ne İş Yapar?

Trend GYO kimin sorusuna şirketin ortaklık yapısını vererek ve büyük hisse sahiplerinin bilgilerine kısaca göz atarak cevap vermekte yarar var. Trend Gayrimenkul ortaklık yapısı güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • OSAMA YAHYA O FELALI – yüzde 33,75
 • ARWA SALEH M MANGOUSH – yüzde 23,75
 • HAMID ABDULLAH HUSSEIN AL AHMAR – yüzde 5,29
 • Diğer – yüzde 37,21 (halka açık fiili dolaşımdaki pay yüzde 35,9)

Yukarıda yer alan ortaklık yapısının akabinde doğal olarak akıllara OSAMA YAHYA O FELALI, ARWA SALEH M MANGOUSH ve HAMID ABDULLAH HUSSEIN AL AHMAR kimdir soruları gelmektedir. Trend GYO’da en fazla hissesi bulunan 2 isim de Suudi iş insanıdır.

OSAMA YAHYA O FELALI Kimdir?

Osama Yahya O’Felali 6 Ocak 1959 tarihinde Mekke’de dünyaya gelmiştir. King Abdulaziz Üniversitesi İşletme okuyan Felali; Cambridge Üniversitesi Otelcilik Yönetimi Bölümünde de Yüksek Lisans yapmıştır. Osama Yahya O Felali’nin bilhassa otelcilik alanında yatırımları bulunmaktadır.

ARWA SALEH M MANGOUSH Kimdir?

Arwa Saleh M Mangoush, Saleh Mabrouk O Mangoush’un kızıdır. Saleh Mabrouk O Mangoush da Osama Yahya O’Felali gibi King Abdulaziz Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudr. Trend GYO’da bulunan hisselerini 15 Mayıs 2019 tarihinde kızı Arwa Saleh M Mangoush’a devretmiştir.

HAMID ABDULLAH HUSSEIN AL AHMAR Kimdir?

Hamid Abdullah Hussein Al Ahmar 1967 Yemen doğumludur. Yemen Sana Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezundur. Yemen Parlamentosu’na 3 dönem seçilen Al Ahmar uluslararası çapta enerji ve ekonomi şirketlerinde görev almıştır. Hali hazırda Trend GYO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Trend GYO ne iş yapar sorusuna da kısaca şu şekilde cevap verilebilir:

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı; üniversite binaları, konut, otel ve rezidans gibi gayrimenkul projelerinin geliştirilmesinde danışmanlık faaliyeti yürütmektedir. Firmanın bazı projeleri şunlardır:

 • Bursa Andapark Projeleri
 • İstanbul Andapark Yaşam
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi

Trend GYO Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • HAMID ABDULLAH HUSSEIN ALAHMAR – Yönetim Kurulu Başkanı
 • HİSHAM YOUNIS YAHYA QAFİSHEH – Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 • ORHAN ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
 • MUSTAFA SAKA – Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
 • MUSTAFA KHALIL MUSTAFA ALJALLAD – Yönetim Kurulu Üyesi
 • SALİH AVCI – Yönetim Kurulu Üyesi

Trend GYO Hissesi TDGYO Performansı Nasıl?

Hisseleri Borsa İstanbul’da TDGYO kodu ile işlem gören Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın BİST’e kabulü 2018 yılı Şubat Ayında gerçekleşmiştir. Borsada yaklaşık 3 yılı geride bırakan TDGYO hissenin grafiği incelendiğinde; Şubat 2018’den Ekim 2019’a kadar 1,2 lira ile 1,5 lira aralığında ufak hareketlerle dar bantta neredeyse yatay seyrettiği görülmektedir.

2019 yılı Kasım Ayı ile birlikte artış trendine giren TDGYO 2020 yılı Aralık Ayı’na kadar hız kesmeden yükselmiş ve 15 liranın üzerini görmüştür. Bu seviyede tutunamayan TDGYO bir miktar gerileyerek 13 lira düzeyine çekilmiştir. TDGYO 16 Aralık 2020 gününe 13,17 lira seviyesinden “merhaba” demiştir. Trend GYO hissesi TDGYO’nun 2020’nin kalan günlerinde ve 2021 yılında nasıl bir performans sergileyeceği piyasa aktörleri ve yatırımcılar tarafından merakla takip edilmektedir.

Trend GYO Haberleri KAP ve İletişim Bilgileri

BİST’e kote durumdaki Trend GYO; şirket hakkındaki gelişmeleri düzenli olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirmektedir. Trend GYO haberleri en sağlıklı şekilde KAP üzerinden takip edilebilir. Trend GYO KAP sayfası bağlantısı içeriğimizin sonunda yer almaktadır. Buna ek olarak kamuya açık yayım yapan medya kaynaklarından da firma hakkındaki haberleri takip etmek mümkündür. Trend GYO iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Trend GYO Adres: Gürsel Mahallesi, İmrahor Caddesi, Kağıthane Polat Ofis 23/A Kat:5 34400 Kağıthane/ İstanbul Türkiye
 • Trend GYO Telefon: +90 212 210 33 44
 • Trend GYO Faks: +90 212 210 33 90

Trend GYO KAP Sayfası: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/4580-trend-gayrimenkul-yatirim-ortakligi-a-s