Şekerbank Transfer Konut Kredisi Kefilsiz!

Şekerbank Transfer Konut Kredisi Kefilsiz!

9 Mayıs 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Şekerbank, konut kredisini taşımak isteyene “Yeniden Finansman Konut Kredisi” ürünü ile fırsat sunuyor. Başka bir bankadan konut kredisi kullanmış fakat kredisini Şekerbank’a taşımak isteyen müşterilerine finansman sağlayan Şekerbank’ın uygulamasına transfer konut kredisi de denilebilir ve banka bu kredi kapsamında kefil talep etmemektedir. Şekerbank Transfer Konut Kredisi Kefilsiz başlıklı haberimizde detayları inceleyelim…

Şekerbank Yeniden Finansman Konut Kredisi Özellikleri!

Uygun faiz oranları ve uzum vade süresi imkanı sunan Şekerbank, müşteri memnuniyetine yönelik hizmet vermeye ve müşterilerine özel kredi ürünleri oluşturmaya devam ediyor. Banka, Yeniden Finansman Konut Kredisi kapsamında diğer bankaya kalan borç bakiyesi kadar finansman sağlayabilmektedir.

Yüksek orandan ya da kısa vadeden kullandığınız krediyi, Şekerbank’tan yeniden finanse ederek ödeme rahatlığına erişebilirsiniz. Banka, bahse konu konut kredisi kapsamında kefil talep etmemekle birlikte, gerekli gördüğü durumda kefil isteyebilmektedir. Kefilsiz konut kredisi dahilinde sağlanan finansman 3 ile 120 ay arasında vadelendirilebilmektedir. Azami vade süresi 120 ay olan kredi ürününde uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,29’dur.

Kefilsiz Transfer Konut Kredisi Hesaplama

Kefilsiz transfer konut kredisi hizmeti dahilinde banka, Türk Lirası cinsinden finansman sağlayabilmektedir. Aylık yüzde 1,29 faiz oranı ve 120 ay vade ile finansman sağlayan müşterinin talebine göre ödeme planı oluşturulabilmektedir. Şekerbank Yeniden Finansman Konut Kredisi uyarınca krediye konu gayrimenkulün ipoteğini yeterli görmektedir.

Sabit faiz oranlı kredi dahilinde müşteri erken ödeme yaptığı takdirde erken ödeme komisyonu talep edilmektedir. Şekerbank bahse konu yeniden finansman kredisi kapsamında kredi tahsis bedeli talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi meblağının yüzde 0,5’i (binde 5) kadardır.

Şekerbank’ın yeniden finansman konut kredisi dahilinde 80 bin TL likidite sağlayan müşteri aylık yüzde 1,29 faiz oranından yararlanabilecektir. Müşteri kredi geri ödemesini 120 ay vadede tamamlayacak ise aylık bin 314,30 TL taksit ödeyecektir. Bu durumda 80 bin TL kredi kullanan müşteri 120 ay vade sonunda 157 bin 716 TL ödemiş olacaktır. Şekerbank 400 TL dosya masrafı (kredi tahsis komisyonu) tahsil edecektir. Transfer konut kredisi dahilinde finansman sağlayabilmek için banka şubesine uğrayabilirsiniz. Şekerbank Transfer Konut Kredisi Kefilsiz haberimiz akabinde; Diğer kredileri de buradan inceleyerek en uygun konut kredisini bulabilirsiniz.