The Banker İş Bankası’nı Yılın Bankası Seçti!

The Banker İş Bankası’nı Yılın Bankası Seçti!

1 Aralık 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Bankacılık sektörünün uluslararası yayın yapan önemli dergilerinden biri olan The Banker İş Bankası’nı yılın bankası seçti. İş Bankası, dijitalleşme ve inovasyon alanında gerçekleştirdiği yenilikleri, güçlü finansal yapısı ve yenilikçi hizmet anlayışından dolayı “Türkiye’de Yılın Bankası” ödülüne layık görülmüştür.

İş Bankası The Forbes ve Brand Finance Listelerinde!

The Banker dergisi Londra’da düzenlediği törende İş Bankası’nı Türkiye’de yılın bankası ödülünü vermiştir. Bankacılık alanında yeniliklere ve dijital çağa yönelik ürünler sunan, finansal performansı güçlü olan İş Bankası, bu ödüle hak kazanmıştır. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın Londra’da düzenlenen törene katılarak ödülü almıştır.

İş Bankası konsolide büyüklüğü son açıklanan rakamlara göre 2019 Eylül ayında 526,3 milyar TL seviyesinde gerçekleşmiş ve Türkiye’nin en büyük özel bankası unvanını korumuştur. Söz konusu dönemde ekonomiye katkısı 396 milyar lirayı aşan İş Bankası, konsolide mevduat hacmini yaklaşık 270 milyar liraya çıkarmış özel bankalar arasındaki mevduat hacmi liderliğini de sürdürmektedir. İş Bankası teknolojik yenilikler, dijitalleşme, inovasyon konusunda Türkiye’de öncü bankalar arasında yer almaktadır. İş yapış aşamalarının dijitalleşmeye adaptasyonu, müşterilerin teknolojik yeniliklerden faydalanması için banka, bu teknolojik dönüşüm çalışmalarına devam etmektedir.

İş Bankası The Banker’den ödül almasının yanı sıra farklı yayınların da listelerine girmiştir. Bu kapsamda The Forbes’un “en iyi 500 işveren” kategorisinde listeye alınan tek Türk bankası olmuştur. Kategoride yer alan 62 bankanın arasından İş Bankası 32. sırada yer almaktadır.

Brand Finance dünyanın önde gelen marka değerleme ve strateji danışmanlığı kuruluşlarındandır. Brand Finance’ın hazırladığı Banking 500 2019 Raporu kapsamında önemli bir derece elde etmiştir. İş Bankası ilgili rapor kapsamında dünyanın marka değeri en yüksek 10 bankasından biri olmuştur.

İş Bankası çalışma saatleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.