Temapol Polimer Kimin TMPOL Hisse Performansı Nasıl?

Temapol Polimer Kimin TMPOL Hisse Performansı Nasıl?

22 Aralık 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi 2007 yılı Temmuz Ayı’nda kurulmuştur. 2010 yılında üretim kapasitesini artıran Temapol Polimer 2011 yılında ihracata başlamıştır. 2012 yılı Aralık Ayı’nda anonim şirkete dönüşen firma 2013 yılı Aralık Ayı’nda ise halka arz edilmiştir. Halen Temapol Polimer hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) TMPOL kodu ile işlem görmektedir. Temapol Polimer kimin TMPOL hisse analizi nasıl soruları başta olmak üzere Temapol ne iş yapar, ortaklık yapısı nasıl vb. gibi pek çok farklı sorunun cevabı içeriğimizde derlenmiştir.

Temapol Polimer Kimin TMPOL Hisse Performansı Nasıl?

Temapol Polimer ne iş yapar sorusuna kısaca cevap vererek başlamak gerekirse; Termapol “levha üretim endüstrisinde” faaliyet göstermektedir. Temapol sahibi kim sorusunu da firmanın ortaklık yapısını vererek cevaplandırmak daha doğru olacaktır. Temapol ortaklık yapısı güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Tevfik Gemici – yüzde 19,75
 • İbrahim Ahmet Samancı – yüzde 14,11
 • Mehmet Gemici – yüzde 8,47
 • Mustafa Uğur Eskici – yüzde 7,05
 • Hasan Ahmet Eskici – yüzde 7,05
 • Diğer – halka açık fiili dolaşımdaki pay yüzde 43,57

Temapol Polimer Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • İbrahim Ahmet SAMANCI – Yönetim Kurulu Başkanı
 • Tevfik GEMİCİ – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • Hasan Ahmet ESKİCİ – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Murat ÜLKÜ – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
 • Atilla TOPAÇ – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Temapol Polimer Hissesi TMPOL Analizi Nasıl?

Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. hisseleri BİST’te TMPOL kodu ile işlem görmektedir. TMPOL hissesi son 5 yıllık grafiği incelendiğinde inişli çıkışlı bir grafik göze çarpmaktadır. 2015 yılı Aralık Ayı sonunda 8,5-8,7 lira seviyelerinde olan TMPOL; keskin inişlerin ve çıkışların olduğu 1 yıllık sürecin akabinde 2017 yılı başında 5 liranın üzerinden işlem görmekteydi.

Nispeten daha sakin ancak iniş trendine devam edecek şekilde serüvenine devam eden TMPOL hisse 2019 yılı yazında 3 liranın altına kadar gerilemiştir. Akabinde toparlanmaya başlayan hisse 2020 yılı Şubat Ayı’nda 7 liraya kadar tırmanmış ancak bu seviyeden keskin bir düşüş yaşayarak Mart 2020’de yeniden 3 liranın altına gerilemiştir.

Bahse konu seviyeden kayıplarını telafi etmeye başlayan TMPOL 2020 sonbaharında 10 liranın üzerini görmüştür. 22 Aralık 2020 gününü 10,6 lira düzeyinden kapatan TMPOL’ün son 1 yıllık verileri incelendiğinde; gördüğü en düşük seviyenin 2,66 lira ve gördüğü en yüksek seviyenin de 11,45 lira olduğu kayıtlarda yer almaktadır. Hissenin izlediği dalgalı seyir TMPOL’ün 2021 yılında nasıl bir grafik izleyeceği konusunda piyasa aktörlerini meraka sevk etmektedir.

Temapol Polimer Haberleri KAP ve İletişim Kanalları

Borsaya kote konumdaki Temapol hakkındaki önemli gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirilmektedir. Temapol haberleri KAP üzerinden ve ulusal medyadan (TV, gazete vb.) takip edilebilir. Ayrıca Temapol resmi internet sitesinde yer alan “Yatırımcı İlişkileri” sekmesi altında bulunan “Faaliyet Raporlar, Özel Durum Açıklamaları” vb. başlıklar takip edilebilir. Temapol iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Temapol Polimer Plastik Adres: Mimarsinan Org. San. Böl. 5.Cd No:9 38260 Kayseri / TÜRKİYE
 • Temapol Polimer Plastik Telefon: +90 352 321 20 66
 • Temapol Polimer Plastik Faks: +90 352 321 20 41

Temapol Polimer Plastik KAP Sayfası Bağlantı Adresi: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/2075-temapol-polimer-plastik-ve-insaat-sanayi-ticaret-a-s