Tedavüldeki Dolar Banknotları 2020!

Tedavüldeki Dolar Banknotları 2020!

22 Aralık 2019 1 Yazar: Emine Zaman

Dünya genelinde en çok dolaşımdaki para birimi, aynı zamanda dünya rezerv para birimi listesi en üst basamağında da yer alan Amerikan Doları. Dolayısıyla Amerikan Doları banknotları ile ilgili olarak da çokça sorun ortaya çıkıyor ve zihinlerde pek çok soru beliriyor. Bu soru ve sorunların önde gelenlerinden biri de hangi dolar banknotlarının tedavülde olduğuna yönelik. Tedavüldeki dolar banknotları 2020 yılı itibari ile nelerdir, en büyük dolar banknotu 2020 itibarıyla kaçlık, piyasadaki dolar banknotları 2020 senesinde hangileri gibi bir dizi soru peş peşe sıralanıyor.

Haberimizde şu sorulara cevaplar bulabileceksiniz. Tedavüldeki Dolar Banknotları Kaçlık? Binlik Dolar Var Mı? En Büyük Dolar Banknotu 2020! Tedavüldeki USD Banknotları 2020! 2 Dolar Tedavülde Mi? Yeni Dolar Banknotları Neler? Tedavülden Kalkan 50 Dolar Ne Yapılmalı? Dolar Çeşitleri ve Fiyatları!

Tedavüldeki Dolar Banknotları Kaçlık? Tedavüldeki Dolar Banknotları 2020!

Tedavüldeki USD banknotları 2020 senesi itibarıyla aşağıdaki gibidir.

  • 1 Dolar
  • 2 Dolar
  • 5 Dolar
  • 10 Dolar
  • 20 Dolar
  • 50 Dolar
  • 100 Dolar

Binlik Dolar Var Mı? En Büyük Dolar Banknotu 2020!

En büyük dolar banknotu 2020 yılı için 100 dolardır. Binlik dolar banknotu olarak da adlandırılan bin dolarlık banknot hali hazırda tedavülde değildir. Bununla birlikte daha önce basılan ve piyasada dolaşımda olan bin dolarlık banknotlardan herhangi birini ya da bir kaçını elinde bulunduran kişi bahse konu 1000 dolarlık banknotu değerinin çok daha üzerinde para koleksiyoncularına ve antikacılara satabilir. Zira 1000 dolarlık banknot artık nadide bulunan parçalardan biri konumundadır ve tedavülde olmaması değerinin olmadığı anlamına gelmemektedir. Bin dolarlık banknot hakkında bu haberimizden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2 Dolar Tedavülde Mi?

2 dolarlık banknot tedavülde mi sorusu sıkça karşılaşılan bir sualdir. Bunun sebebi de 2 dolarlık banknota piyasada çok az rastlanmasıdır. Sıkça kullanılan ya da tercih edilen bir banknot olmasa da 2020 itibari ile iki dolar tedavüldedir.

Yeni Dolar Banknotları Neler?

Yeni dolar banknotları belirli periyotlar ile piyasaya çıkmaktadır. En son piyasaya çıkan yeni dolar banknotu yüzlük banknottur. Hali hazırda piyasada dolaşımda olan 3 farklı 100 dolarlık banknot bulunmaktadır. Bahse konu üç farklı 100 dolarlık banknotun görseline bu haberimizden göz atabilirsiniz.

Tedavülden Kalkan 50 Dolar Ne Yapılmalı?

50 dolarlık banknot hali hazırda tedavüldedir. 2020 yılı boyunca geçerliliğini sürdürecek olan 50 dolarlık banknot için geleceğe yönelik alınmış olan herhangi bir tedavülden kalıdırılma kararı da bulunmamaktadır. En son 2005 yılında tedavülden kaldırılan 50 dolarlık banknotlar olmuş ve yerine yeni 50 dolarlık banknotlar piyasaya sürülmüştü. Bahse konu tedavülden kalkan 50 dolarlık banknotlardan elinizde bulunuyor ise ve bu banknotları bozdurmak amacında iseniz eski dolar bozdurma haberimize göz atabilirsiniz.

Dolar Çeşitleri ve Fiyatları!

1 dolarlık banknottan 100 dolarlık banknota kadar dolar çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca madeni dolarlar da 1 cent ile 1 dolar arasında değişmektedir. Dolar fiyatları güncel dolar kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Dolar çeşitleri, dolar ölçüleri, dolar desteleri ve dolar renkleri haberimizi buradan okuyabilirsiniz.