TEB Süt Hayvancılığı Kredisi Veriyor

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi Veriyor

16 Mart 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik finansman ürünleri sunan TEB, yeni bir işletme kurmak isteyen yahut hali hazırda bulunan işletmesini büyütmek isteyen işletmelere “Süt Hayvancılığı Kredisi” veriyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) hayvancılık sektöründe ilerlemek isteyen ve hem kendi geçimini sağlamak hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen müşterilerine finansman sağlıyor. Banka süt hayvancılığı kredisi dahilinde sağlanan likiditeyi 60 aya varan vadelerde geri ödeme imkanı sunuyor. 60 aya kadar olan vadelerde müşteri; eşit taksitlerle aylık, 3 aylık 6 aylık ve 1 yıllık periyotlarla kredi ödemelerini gerçekleştirebilirler. TEB süt hayvancılığı kredisi kapsamında finansman sağlayan müşteri gelir durumuna göre eşit taksitler yerine esnek ödeme planı da oluşturabilmektedir. Banka müşterisinin ekonomik sıkıntı yaşamadan kredi geri ödemelerini yapabilmesi için ödeme kolaylıkları sunmaktadır.

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi İçin Gereken Belgeler

TEB hayvancılık kredisi uyarınca hali hazırda işletmesi bulunan ve geliştirmek isteyen yahut yeni işletme kurmak isteyen müşteriler finansman sağlayabilmektedir. Kullanılan kredi ile barınak yapımı ya da tadilatı için gereken harcamalar yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra TEB hayvancılık kredisi ile hayvan alımı ve ekipman alımı gerçekleştirilebilmektedir.

Süt hayvancılığı kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyen müşterilerin, çiftçi kayıt belgelerini bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra banka, ikametgah senedi, nüfus cüzdanı fotokopisi, damızlık birliği üyelik belgesi, hayvan varlığı listesi, alım satım makbuzu ve tapu fotokopilerini başvuru sırasında bankaya iletmeleri gerekmektedir. TEB hayvancılık kredisi dahilinde uygulanan faiz oranları başvuru sırasında müşteriye bildirilmektedir.

Süt hayvancılığı kredisi koşullarından faydalanarak finansman sağlamak için Türk Ekonomi Bankası’na başvurabilir, diğer tarım ve hayvancılık kredisi seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.