TEB Kredili Mevduat Hesabı TEB KMH

TEB Kredili Mevduat Hesabı TEB KMH

15 Ocak 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Kredili mevduat hesabı hesabınızda para olmasa dahi para çekebileceğiniz bir hesaptır. Müşterilerine finansman sağlamak adına çeşitli ürünler sunan TEB kredili mevduat hesabı ile de zor zamanlarınızda nakit ihtiyacınızı karşılayarak sizlere yardımcı olmaktadır. TEB avans hesap TEB Kredili Mevduat Hesabı TEB KMH hakkında merak ettiğiniz tüm konuları yazının devamında bulabilirsiniz.

TEB Kredili Mevduat Hesabı TEB KMH Özellikleri

TEB kredili mevduat hesabı sayesinde hesabınızda bakiye olmadığı durumlarda da para çekebilirsiniz. Bu bakımdan TEB ek hesap nakit sıkıntınızı anında çözmektedir. TEB kredili mevduat hesabı dahilinde, hali hazırda otomatik ödeme talimatı ile ödenen faturalarınız ödenmeye devam eder. Yani bakiyenizde para olmadığı durumlarda fatura ödemeleriniz aksamaz. İstenmedik fatura ödemesi gecikmeleri bu nedenle gerçekleşen; elektrik, su veya internet kesilmeleri yaşanmaz. Bunu yanı sıra kredi, okul taksiti vb. gibi düzenli ödemeleriniz de TEB ek hesap kapsamında ödenmeye devam etmektedir. Diğer bankaların kredili maaş hesaplarına buradan göz atabilirsiniz.

TEB kaynak hesap dahilinde yurt içinde bulunan TEB ve diğer banka ATM’lerinden para çekebileceğiniz gibi yurt dışında da Mastercard, Visa ve Circus logosu bulunan ATM’lerden para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca TEB kredili maaş hesabınız ile limitiniz kapsamında alışveriş yapabilirsiniz.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Başvuru! TEB KMH Başvuru!

Vadesiz hesabınıza bağlı olarak çalışan bu kredili mevduat hesabının açılabilmesi için sizin talebiniz ve onayınız olması gerekmektedir. TEB avans hesap kapsamında hesap oluşturulabilmesi için kimliğinizi belirten bir belge (nüfuz cüzdanı ya da ehliyet gibi) ve gelir belgeniz ile bankaya başvurmanız gerekmektedir. TEB avans hesap açma işlemi TEB şubeleri tarafından yapılmaktadır. TEB kredili mevduat hesabı başvuru sonucu bankada bulunan müşteri iletişim kanalları üzerinden müşteri ile paylaşılmaktadır. Bu konuda geri dönüş alamayan müşteriler TEB iletişim kanalları üzerinden bankayla görüşebilir yahut TEB şubelerine şahsen giderek bilgi alabilmektedirler.

Diğer bankaların kredili maaş hesaplarına buradan göz atabilirsiniz.

TEB Avans Hesap Faizi! TEB KMH Hesaplama!

TEB ek hesap dahilinde uygulanan faiz oranı banka politikaları gereğince müşteri özelinde belirlenmektedir. TEB KMH faizi 2020 yılı Ocak ayı itibari ile aylık yüzde 1,4 noktasından başlamaktadır. TEB KMH (Kredili Mevduat Hesabı) dahilinde yapılan harcamalar hesabınızda eksi bakiye olarak görünürken, vadesiz hesabınıza para yattığı anda eksi bakiye yatan tutar kadar kapanır ve fazlası artı tutar olarak görünür. Söz konusu ek hesap kapsamında kullanılan tutara faiz işlemektedir. İşlenen faiz, paranın ödendiği ana kadar geçen süre bazında uygulanmaktadır. Yani TEB avans hesap dahilinde 100 TL kullanmış ve 5 günün sonunda bu parayı ödemiş iseniz, bu paraya 5 günlük faiz uygulanmaktadır. 50 TL’nin 5 günlük kullanımı için müşteri yalnızca 3 TL civarında faiz ödeyecektir.

TEB KMH Limit Arttırma! TEB Avans Hesap Limiti!

Kredili mevduat hesabından harcanabilecek maksimum tutar, yani limitiniz gelirinize göre yine banka tarafından belirlenmektedir. TEB ek hesap açma işlemi için aylık gelirin bankaya ispatlanması gerekmektedir. TEB kredili mevduat hesabı limit artırım başvurusu TEB şubelerine ve TEB müşteri hizmetlerine yapılabilmektedir. Banka uygun görmesi durumunda KMH limit artırım talebini kabul etmektedir. TEB KMH limit arttırma SMS ile yapılamamaktadır. Bu konuda TEB Müşteri hizmetleri ile ( 0 850 200 0 666) görüşülebilir.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Kapatma TEB KMH Kapatma!

TEB avans hesap kapama başvurusu TEB KMH borç ödemesi yapıldıktan sonra TEB şubelerine ya da TEB müşteri hizmetlerine ( 0 850 200 0 666) yapılabilmektedir.