TEB Altın Günleri Nedir TEB Altın Günleri 2021

TEB Altın Günleri Nedir TEB Altın Günleri 2021

3 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bankalar müşterilerine çeşitli altın ürünleri sunmaktadırlar. Bu ürünler arasında vadesiz altın hesabı ve vadeli altın hesabının yanı sıra bankaların altın günleri de bulunmaktadır. Bu altın günlerinde bankaların anlaşmalı olduğu kuyumcusu ya da rafinerisi eksperleri tarafından müşterinin getirdiği altın ve kıymetli madenler incelenerek gram altına dönüştürülmekte ve müşteri adına açılan altın hesabına yatırılmaktadır. Türk Ekonomi Bankası da (TEB) altın günleri kapsamında elinizde bulunan altın, yüzük, küpe, kolye vb. gibi kıymetli madenlerinizi değerlendirmenize, isterseniz faiz kazancı da ede etmenize olanak sağlamaktadır. Bu yazımızda TEB altın günleri nedir TEB Altın Günleri 2021 hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

TEB Altın Günleri Nedir TEB Altın Günleri 2021! TEB Altın Günleri Özellikleri ve Avantajları!

TEB altın günleri ile yastık altı altınlarınızı, takı, kolye, küpe, vb. gibi ziynet eşyalarınızı değerlendirme aynı zamanda da çalınma kaybolma riskinden fırsatı tanımaktadır. Türk Ekonomi Bankası altın günleri dahilinde bankanın anlaşmalı olduğu Nadir Metal Rafinerisi eksperleri, ilgili TEB şubesine gelerek getirdiğiniz altınları incelemekte ve değerini belirtmektedir. Altınların değeri kadar gram altın hali hazırda bulunan altın hesabınıza yatırılmaktadır. Talebiniz halinde altınlar vadeli altın hesabına konularak faiz kazancından da faydalanabilirsiniz. TEB altın günleri özellikleri kısaca şu şekilde listelenebilir:

  • Altın günlerinde getirilen ve hesaplanan altınların adınıza yatırılabilmesi için öncelikle bilgi formu doldurulmuş olmalıdır. Ayrıca adınıza açılmış bir TEB atın hesabı ve TEB banka kartınız olmalıdır.
  • TEB altın günleri dahilinde eksperlerin geleceği yani altın günlerinin yapılacağı şubeler TEB resmi internet sitesinde yayımlanmaktadır.
  • TEB altın günü kapsamında altınlarını bankaya getiren ve TEB vadeli altın hesabına yatırmak isteyen müşterilerin minimum 100 gram altın yatırmaları gerekmektedir. Söz konusu müşteriler için uygulanacak olan faiz oranı vade süresine göre farklılık göstermektedir. Uygulanacak olan faiz oranı 1 aylık açılan vadeli hesaplarda yüzde 2,75; 3 aylık açılacak vadeli hesaplarda % 2,85; 1 yıl vade ile açılacak hesaplarda ise %2,95 faiz oranı brüt olarak işletilmektedir. TEB vadeli altın hesabı kapsamında uygulanan faiz oranı müşteri özelinde değişkenlik gösterebilmektedir.
  • TEB altın günleri ve şubeleri TEB resmi sitesinde her ay açıklanmaktadır.

TEB Altın Hesabı Açma! CEPTETEB Altın Hesabı Nasıl Açılmaktadır?

TEB altın hesabı açma için TEB şubelerine uğrayabilir, TEB internet ya da mobil şubeden de altın hesabı açabilirsiniz. Böylece çalınma ya da kaybolma riski olmaksızın altınlarınız güvende durur. Ayrıca CEPTETEB’ten de kolaylıkla altın hesabı açabilirsiniz. Bankaların altın hesapları ve altın günleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.