TEB Aidatsız Kredi Kartı Sade Kart

TEB Aidatsız Kredi Kartı Sade Kart

5 Mart 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürünler hazırlayıp sunan TEB (Türk Ekonomi Bankası), artık hemen herkesin kullandığı kredi kartları konusunda da çeşitli ürünler hazırlamaktadır. Kredi kartı kullanımında müşterilerin en sevmediği konu yıllık kart ücreti ödemektedir. TEB de buna yönelik bir ürün olan Sade Kart’ı çıkartmıştır. TEB aidatsız kredi kartı sade kart özelliklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Kredi kartlarında taksitlendirmeden artı bonus kazanmaya kadar pek çok kampanya yapılmaktadır. Aidatsız kredi kartlarında bu tip kampanyalardan biraz mahrum olsa da avantajlı yönleri de bulunmaktadır. Örneğin kart ücreti ödenmemektedir.

TEB Aidatsız Kredi Kartı Sade Kart Özellikleri

TEB aidatı olmayan kredi kartı Sade Kart kapsamında yıllık kart ücreti alınmamaktadır. Mastercard logolu olan TEB Sade Kart ile yurtiçinde ve yurtdışında alışveriş yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra Troy logolu olan TEB Sade Kart ile yurt dışında ve yurt dışı kaynaklı olan e-ticaret sitelerinde alışveriş yapılamamaktadır. Ayrıca söz konusu kart ile yurt dışında bulunan ATM’lerden nakit çekim imkanı da bulunmamaktadır.

  • TEB aidat alınmayan kredi kartı Sade Kart ile TEB ATM’leri ve diğer banka ATM’lerinden kredi kartı ile işlem yapılabilmekte, günlük nakit çekme limiti dahilinde de nakit çekerek, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
  • TEB aidatsız kredi kartı Sade Kart ile alışveriş yapılabilmekte lakin taksitli alışveriş yapılamamaktadır. Sade Kart ile yalnızca peşin alışveriş yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra TEB aidatsız kredi kartı ile yapılan peşin alışverişler, müşterinin talebi doğrultusunda ve faiz karşılığında taksitlendirilebilmektedir. Taksit seçenekleri 3- 6- 9- 12 ay şeklindedir. Yani 12 aya varan taksitlendirme yapabilirsiniz. Ek olarak ise Sade Kart ile yapılan peşin ödemeler 30 gün, 60 ya da 90 gün ötelenebilmektedir.

  • TEB yıllık ücret alınmayan Sade Kart ile peşin olarak yapılan kuyum ile ilgili alışverişlerde taksitlendirebilme seçeneği daha kısıtlıdır. Bu tarz alışverişlerde maksimum 3 taksitlendirme yapılmaktadır.
  • TEB Sade Kart ile hafta içi 100 TL’lik harcama yaptığınız takdirde, hafta sonu yapacağınız sinema ya da tiyatro bileti alımlarında yüzde 50 indirim sağlanmaktadır.

Söz konusu uygulama kapsamında bir ayda kazanabileceğiniz maksimum indirim 50 TL’dir.

  • TEB aidatsız kredi kartı Sade Kart ile yaptığınız harcamaların ekstresi, talebiniz doğrultusunda mail adresinize gönderilebilmektedir. Ekstrenizin mail adresine gelmesi için e- ekstre talimatı vermeniz yeterlidir.

TEB Sade Kart Başvuru!

TEB Sade Kart sahibi olup, yıllık kart ücreti ödemeden kredi kartı avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, TEB şubelerinden TEB Sade kart başvurusu yapabilirsiniz. Yahut 0850 200 0666 numaralı TEB iletişim merkezinden de TEB sade kart başvurusunda bulunabilirsiniz. TEB sade kart başvurusu TEB resmi internet sitesinden de yapılabilmektedir. TEB sade kart başvuru sonucu müşterilerin bankaya verdiği irtibat telefonu üzerinden kendilerine bildirilmektedir. TEB kredi kartı başvurusu sonucu hakkında uzun süre bankadan cevap alamayan müşteriler başvurularının sonucunu TEB müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirler. Size en uygun kredi kartı seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.