TEB 0,90 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Sunuyor

TEB 0,90 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Sunuyor

3 Nisan 2017 0 Yazar: Emine Zaman

TEB ev sahibi olmak isteyen müşterilerine finansman sağlıyor. Yeni bir ev sahibi olmak istiyorsanız TEB Konut Kredisi dahilinde finansman sağlayarak hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Satın alacağınız ev ile boştan yere kira vermekten kurtulur ve evinizin borcunu kira öder gibi aydan aya ödeme imkanına kavuşursunuz. Bu sayede kendi evinize yatırım yapmış olursunuz.

TEB (Türk Ekonomi Bankası) Konut Kredisi kapsamında vadeye göre değişen faiz oranları uygulamaktadır. 60 aya kadar olan vadelerde müşteriler aylık yüzde 0,90 faiz oranından yararlanabilmektedir. 61- 120 ay arası vadelerde ise yüzde 0,95 faiz oranı uygulanmaktadır. TEB konut kredisi kapsamında azami vade süresini 120 ay olarak belirlemiştir. Kredi taksitleri ve ödeme planı müşteri özelinde belirlenebilmektedir. Bahse konu mortgage uyarınca banka kredi tahsis bedeli talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti talep edilen meblağın yüzde 0,5’i kadardır.

TEB Konut Kredisi Dahilinde 100.000 TL Örnek Hesaplama

TEB mortgage dahilinde müşteriden ekspertiz bedeli ve ipotek tesis ücreti talep etmektedir. Ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli krediye konu gayrimenkulün özelliklerine (lokasyon, metrekare vb.) göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca müşterinin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası poliçe bedeli müşterinin yaşına, cinsiyetine, kullanılan kredinin miktarına, vadesine ve faiz oranına göre farklılık göstermektedir.

TEB mortgage dahilinde 60 ay vade ile 100 bin TL likidite sağlayan müşteri aylık yüzde 0,90 faiz oranından yararlanacaktır. Bu durumda müşterinin aylık taksitleri 2 bin 164,28 TL olacaktır. Türk Ekonomi Bankası mortgage uyarınca sağlanan 100 bin TL kredi için banka 500 TL kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Bunun yanı sıra TEB, ekspertiz ve ipotek tesis bedeli olarak toplam 667,68 TL talep edecektir. Kredinin yıllık efektif faiz oranı ise yüzde 11,9177 olacaktır. Konut kredisi dahilinde 60 ay vade ile kullanılan 100 bin TL kredinin sigorta masrafı takribi bin 603,62 TL kadardır.

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi koşullarından faydalanarak finansman sağlamak isteyen müşteriler TEB şubelerine uğrayabilirler. Size en uygun konut kredisi seçenekleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.