Targobank Türkiye Şubesi Var Mı Para Yollama Nasıl Yapılır?

Targobank Türkiye Şubesi Var Mı Para Yollama Nasıl Yapılır?

26 Ekim 2020 0 Yazar: Suat Bulut

Targobank AG 2008 yılından bu yana Almanya’da Düsseldorf merkezli olarak faaliyet gösteren bir bankadır. Yaygın bir yanılgı ile Alman Bankası olarak bilinen Targobank aslen; Fransız Crédit Mutuel Bank Group’un bir parçası konumundadır. Fransız Crédit Mutuel Bank Group ise 1926 yılından bu yana bankacılık sektöründe faaliyet gösteren köklü bir kurumdur. Almanya’da Targobank AG markası ile boy göstermektedir. Targobank Türkiye şubesi var mı para yollama / alma nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylandıralım ve banka hakkında diğer bilgileri verelim…

Targobank Türkiye Şubesi Var Mı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Peşinen söylemekte yarar var; Targobank’ın İstanbul’da ya da Türkiye’nin herhangi bir kentinde şubesi bulunmamaktadır. Banka, ülkemizde temsilciliği bulunan yabancı bankalar arasında da yer almamaktadır. Aynı zamanda Targobank’ın üst kuruluşu konumunda bulunan Crédit Mutuel Bank Group’un da Türkiye’de şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır. Bununla birlikte Targobank “Bankadaş” uygulaması ile ülkemizdeki bazı bankalar ile anlaşmalar gerçekleştirmektedir.

Targobank’ın Bankadaş uygulaması kapsamında anlaşmaya vardığı Akbank ile karşılıklı mutabakat kapsamında geniş bir işbirliğine gittiği ve müşterilerden alınan masraflar ile komisyon tutarlarını asgari seviyeye indirdiği bilinmektedir. Ancak 2010’lu yılların başlarında gerçekleştirilen bu anlaşmanın günümüzde geçerliliğini devam ettirip ettirmediğine yönelik olarak herhangi bir bilgi maalesef bulunmamaktadır.

Bununla birlikte Targobank’tan Türkiye’ye para göndermek ya da Türkiye’den gönderilen parayı Targobank’tan çekmek mümkündür. Üstelik Targobank Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme masrafı noktasında en ucuz, en düşük masrafı alan bankalardan biri konumundadır. Bankanın uyguladığı masraf tutarları 6 Euro’dan başlamaktadır ve yollanan meblağa göre artış göstermektedir.

Para transferi için Targobank ofisleri (şubeleri) kullanılabildiği gibi; Targobank online banking (internet bankacılığı) üzerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Targobank şubelerinden Western Union ile para göndermek ya da gönderilen paraları bu sistem ile çekmek de mümkündür. Hesaptan hesaba havale / EFT işleminde BIC / swift kodu gerekmektedir. Bankanın iletişim bilgileri ve para transferi için gerekli olan swift kodu, BIC kodu gibi bilgiler içeriğimizin devamında verilmiştir.

Targobank İletişim Bilgileri ve Kredi Başvurusu

Targobank Almanya kredi başvurusu ya da Giro Card (girokart) vb. gibi alternatif kredi araçları başvuruları bankanın şubelerinden ya da internet bankacılığından gerçekleştirilebilir. Targobank Almanya’da en düşük dispo (borç faizi) ile kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Targobank’a dair iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

  • İnternet Bankacılığı için Targobank Telefon Numarası (Almanya): +49 0211 900 20 111
  • Targobank Şikayet Yönetimi (Beschwerdemanagement): 0211 – 900 20 405
  • Targobank Kredi Kartı Telefon Numarası: 0211 – 900 20 444
  • Targobank Bankleitzahl (Banka Numarası): 550 305 00
  • Targobank BIC Kodu: CPLA DE55 XXX
  • Targobank Resmi internet sitesi: https://www.targobank.de/de/index.html