Taç Tarım: Tahsin Altun TACTR Hisselerini Otto Capital’e Sattı

Taç Tarım: Tahsin Altun TACTR Hisselerini Otto Capital’e Sattı

9 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Taç Tarım: Tahsin Altun TACTR hisselerini Otto Capital’e sattı! Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden 8 Şubat 2021 Pazartesi gecesi yapılan açıklamada; yüzde 50,97’lik pay ile şirketin hakim ortağı konumunda olan Tahsin Altun’un hisselerini Otto Capital A.Ş.’ye sattığı belirtildi. Haberimiz devamında şirket tarafından yapılan açıklama detaylandırılmıştır. Borsa tarım şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

Taç Tarım: Tahsin Altun TACTR Hisselerini Otto Capital’e Sattı

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin %50.97 pay sahipliği bulunan hakim ortağı Tahsin Altun, sahibi olduğu borsada işlem görmeyen 3.609.000 adet B grubu paylarının satışı konusunda Otto Capital A.Ş. ile anlaşmaya varmıştır. B grubu borsada işlem görmeyen payların pay başına 1 TL nominal değer izafe edilmek suretiyle satışına ilişkin 08/02/2021 tarihinde Otto Capital A.Ş. (ALICI) ile Tahsin Altun (SATICI), arasında pay devir sözleşmesi imzalanmıştır. Bahse konu 3.609.000 adet borsada işlem görmeyen payların bedeli taraflar arasında pazarlık usulü belirlenmiştir.

Bu çerçevede 3.609.000 adet B grubu borsada işlem görmeyen payların Otto Capital A.Ş. ye devri gerçekleştirilecektir. ”

TACTR Hisseleri Ne Durumda Hisseleri Alan Hangi Otto Capital?

TACTR hisseleri borsa yakın izleme pazarında işlem görmeye devam ediyor. 8 Şubat 2021 Pazartesi gününü 42,10 liradan kapattığı görülüyor. 2021 yılı başında 10 lira civarında olan hisse aradan geçen takribi 1 aylık zaman diliminde 4 kattan fazla değerlenmiş durumda. TACTR’nin 9 Şubat 2021 itibari ile hakim ortağı konumuna gelen Otto Capital A.Ş sahibi kim kısaca göz atmakta fayda var.

Otto Capital kimin sorusuna şu aşamada sağlıklı cevap vermek mümkün görünmüyor. Zira birden fazla ülkede faaliyet gösteren “Otto Capital” isimli şirketler bulunuyor. TACTR hisselerini satışının yapıldı Otto Capital A.Ş.’nin bu şirketlerden hangisi olduğunu dair sağlıklı bir bilgilendirme yapılması gerekiyor. “Otto Capital” unvanlı bazı şirketler:

  • Otto Capital LLC – 1200 Westlake Avenue North Suite 802, Seattle, WA 98109 merkezli olarak faaliyet gösteriyor.
  • Otto Capital INVESTMENTS – Los Angeles ve İstanbul’da faaliyet gösteriyor.