Taç Tarım Kimin Ortaklık Yapısı TACTR Hisse Analizi Nasıl?

Taç Tarım Kimin Ortaklık Yapısı TACTR Hisse Analizi Nasıl?

29 Aralık 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Düzce merkezli olarak faaliyet göstermektedir. Taç Tarım hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) TACTR kodu ile işlem görmektedir. Taç Tarım kimin ortaklık yapısı TACTR hisse analizi nasıl sorularına cevaplar ile birlikte içeriğimizde Taç Tarım ne iş yapar, yönetim kurulu kimlerden oluşuyor gibi suallerin de yanıtları detaylı olarak derlenmiştir.

Taç Tarım Kimin Ortaklık Yapısı TACTR Hisse

Taç Tarım ne iş yapar sorusuna cevap vererek başlamak gerekirse… Taç Tarım; süt ve sütten yapılan diğer ürünlerin imalatı ile ticareti, fırın ürünleri, hayvan yetiştiriciliği ve ticareti alanlarında faaliyet göstermektedir. Taç Tarım sahibi kim sorusuna da firmanın ortaklık yapısı üzerinden cevap vermek daha doğru olacaktır. Taç Tarım ortaklık yapısı güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Tahsin Altun – yüzde 52,22
 • Eyyüp Sabri Mercan – yüzde 2,33
 • Çiğdem Altun – yüzde 0,015
 • Atilla Altun – yüzde 0,015
 • Diğer – yüzde 45,3 (halka açık fiili dolaşımdaki pay yüzde 48,99)

KAP kayıtlarına göre güncel olarak şirketin hakim ortağı konumunda bulunan Tahsin Altun hakkında bilgi edinmek isteyen yatırımcılar olabilmektedir.

Tahsin Altun Kimdir?

1964 doğumlu olan Tahsin Altun Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1988 – 1996 yılları arasında Halk Bankası’nda denetim elemanı olarak çalışan Altun; Taç Tarım’ı 11 Nisan 1997 tarihinde Altun Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. unvanı ile İstanbul merkezli olarak kurmuştur.

Taç Tarım Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • Musa Arıkan – Yönetim Kurulu Başkanı
 • İrfan Başköy – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • Çiğdem Öğüt – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Cemile Sandıkçı – Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
 • Zeki Yıldırım – Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi

Taç Tarım’ın hisselerinin tamamına sahip olduğu enerji sektöründe faaliyet gösteren TAÇBEYAZ ENERJİ SAN VE TİC A.Ş. Taç Tarım yan kuruluşu olarak ifade edilebilir.

Taç Tarım Hissesi TACTR Performansı Nasıl?

Taç Tarım hisseleri Borsa İstanbul’da (BİST) TACTR kodu ile yakın izleme pazarında işlem görmektedir. Borsa pazarları için buraya göz atabilirsiniz. Taç Tarım hissesi TACTR son 5 yıllık grafiği incelendiğinde; hissenin 2016 yılı başında 4,3 lira seviyesinde işlem gördüğü ve dar banttaki hareketleri ile iniş eğilimli olarak 2018 Kasım Ayı’na 2,6 liranın üzerinden giriş yaptığı görülmektedir. Akabinde 2018 Aralık Ayı’nda 7 liranın üzerine gören Taç Tarım hissesi bu seviyede tutunamamıştır.

Mart 2020’de 1,67 liraya kadar gerileyen TACTR hissesi bu seviyeden yükselmeye başlamış ve bir ara 18 liranın üzerine kadar tırmanmıştır. 29 Aralık 2020 günü itibari ile TACTR hissesi 10,55 lira seviyesinden işlem görmektedir. TACTR son 52 haftalık verileri incelendiğinde hissenin gördüğü en düşük seviyenin 1,67 lira ve en yüksek seviyenin de 18,56 olarak kayıtlarda yer aldığı görülmektedir. Taç Tarım hissesi TACTR’nin 2021 yılında nasıl bir performans sergileyeceği yatırımcıları ve piyasa paydaşları tarafından merakla takip edilmektedir.

Taç Tarım Haberleri KAP ve İletişim Kanalları

BİST’e kote konumdaki Taç Tarım haberleri en sağlıklı şekliyle KAP bildirimleri üzerinden takip edilebilir. Zira firmanın Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a önemli gelişmeler hakkında bilgi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ulusla medyadan da Taç Tarım haberleri takip edilebilir. Taç Tarım iletişim bilgileri ve KAP sayfası bağlantısı aşağıdaki gibidir:

 • Taç Tarım Adresi: GÖLORMANI KÖYÜ MERKEZ MAHALLESİ NO: 158-159 MERKEZ / DÜZCE
 • Taç Tarım Telefon: 0 380 5324041
 • Taç Tarım Faks: 0 380 5324111

Taç Tarım KAP Sayfası Bağlantı Adresi: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/1752-tac-tarim-urunleri-hayvancilik-gida-sanayi-ve-ticaret-a-s