SUNTK: Sun Tekstil TORNADO Proje Başvurusu Fonlanmaya Hak Kazandı

SUNTK: Sun Tekstil TORNADO Proje Başvurusu Fonlanmaya Hak Kazandı

9 Ağustos 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

SUNTK: Sun Tekstil TORNADO proje başvurusu fonlanmaya hak kazandı. Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Avrupa Komisyonu tarafından 2021 yılında açılan Ufuk Avrupa Ar-Ge Çerçeve Programı kapsamında Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2022 yılında yapmış olduğu TORNADO proje başvurusunun fonlanmaya hak kazandığı belirtildi. Bu doğrultuda resmi katılım beyanının 08 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Avrupa Komisyonu’na iletildiği vurgulandı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

SUNTK: Sun Tekstil TORNADO Proje Başvurusu Fonlanmaya Hak Kazandı

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Avrupa Komisyonu tarafından 2021 yılında açılan Ufuk Avrupa Ar-Ge Çerçeve Programı kapsamında şirketimiz Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2022 yılında yapmış olduğu TORNADO proje başvurusu, fonlanmaya hak kazanmış olup; resmi katılım beyanı 08.08.2022 tarihinde Avrupa Komisyonu’na iletilmiştir.

TORNADO Projesi’nde (New Routes of Safe and Sustainable by Design Water and Oil Repellent Biobased Coatings) yeni nesil biyobazlı su itici kimyasallar geliştirilecek ve aralarında tekstilin de bulunduğu farklı sektörlerde doğrulama faaliyetleri yürütülecektir. Proje, sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesi ve üretimde yeşil dönüşüm konularına katkı sunacak ve gelecek dönemde şirketimiz Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye önemli bilgi ve tecrübe aktarımı sağlayacaktır.

TORNADO Projesi hibe ve konsorsiyum anlaşmaları ilerleyen günlerde imzalanarak, anlaşma detayları kamuoyu ile paylaşılacaktır. ”