SPK Haftalık Bültenden Önemli Haberler 20 Ocak 2023

SPK Haftalık Bültenden Önemli Haberler 20 Ocak 2023

20 Ocak 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Her hafta olduğu gibi bu hafta 19 Ocak Perşembe günü Sermaye Piyasası Kurulu bülteni yayımlandı. Bu hafta SPK’dan bir şirketin halka arzına onay çıkarken, bir bedelsiz sermaye artırımı ve bir de tahsisli pay satışına onay verildi. İşte SPK haftalık bültenden önemli haberler… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SPK Bülbüloğlu Vinç Şirketi Halka Arz Onayı

Sermaye Piyasası Kurulu 19 Ocak’ta yayımladığı bültende Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş halka arzına onay verdi. Sermayesi 30.000.000 TL olan şirket bu halka arz ile sermayesini 7.600.000 TL artırmayı planlıyor. Böylece şirketin sermayesi 37.6000.000 TL olacak. Halka arz kapsamında şirket toplam 3.900.000 TL’lik nominal değerli payı satışa çıkaracak. Söz konusu paylardan 3.000.000 adeti ortaklardan Bülbüloğlu Holding A.Ş’ye ait iken 900.000 TL nominal değerli paylar ise ortaklardan Önder Bülbüloğlu’na ait.

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arz detayları onaylı izahname yayımlanmadığı için henüz belli değil. Ancak arzın oransal dağıtım yöntemi ile yapılacağı, 1 lot fiyatının ise 31 TL olacağı düşünülüyor. Ayrıca hisse kodununun da BVSAN olacağı tahmin ediliyor. Onaylı izahname yayımlandığında BVSAN talep toplama ne zaman, BVSAN halka arz eşit mi oransal mı, Bülbüloğlu halka arz detayları, BVSAN ne zaman halka arz oluyor ve benzeri gibi detayları sizlerle paylaşıyor olacağız…

Bera Holding Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor

SPK bülteninden çıkan önemli haberlerden biri de Borsa İstanbul’da BERA kodu ile işlem gören Bera Holding’in sermaye artırımı. SPK Bera Holding bedelsiz sermaye artırımına onay verdi. Yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımı yapacak olan şirket, sermayesini 341.600.000 TL’den 683.200.000 TL’ye çıkaracak. Ancak henüz sermaye artırım tarihi konusunda yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Pasifik Gayrimenkul Tahsisli Pay Satışı

SPK bülteninde yer alan bir diğer önemli haber ise Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin tahsisli pay satışı. Buna göre borsada PSGYO kodu ile işlem gören Pasifik Gayrimenkul Abdulkerim Fırat, Fatih Erdoğan ve Mehmet Erdoğan’a tahsisli pay satışı gerçekleştirecek.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!