Sosyal Medyada Hemen Büyümek Mümkün Mü?

Sosyal Medyada Hemen Büyümek Mümkün Mü?

26 Aralık 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Klasik medya yerini hızla sosyal medyaya bırakmaya devam ediyor. Gazete ve dergi satış rakamları düşerken, TV izlenme oranları gerilerken; Instagram, Twitter, Youtube, Facebook vb. sosyal medya platformlarının kullanıcı sayıları hızla artıyor. Spordan magazine, haberden yemeğe ve hobilere kadar hemen hemen insanı ilgilendiren bütün alanlarda sosyal medya hesapları daha çok takip ediliyor, daha fazla etki uyandırıyor. Bu noktada sosyal medyada nasıl yer edinilebileceğini düşünen pek çok kişi; sosyal medyada hemen büyümek mümkün mü sorusunu dile getiriyor ve bu soruya cevap arıyor… Evet, sosyal medya hesaplarını hemen büyütmek mümkün! Peki nasıl?

Sosyal Medyada Hemen Büyümek Mümkün Mü?

Sosyal mecralarda yüzbinlerce ve hatta milyonlarca takipçiye sahip olan hesaplar elbette bu takipçilere bir günde sahip olmadı. Bugün sosyal mecralarda etkili olan hesapların pek çoğu hesaplarının ilk dönemlerinde SMM panel üzerinden takipçi, izlenme, beğeni vb. desteği alarak kısa sürede büyük bir yol kat etmeyi amaçlamıştır.

SMM panel (Social Media Marketing); yani sosyal medya pazarlama hizmetleri sayesinde takipçi ve etkileşim sayısını artıran hesaplar, sosyal medyadaki diğer takipçilerin de dikkatini daha kolay çekebilmiştir. Büyüme hızı artan, kısa sürede daha geniş kitlelere hitap etmeye başlayan hesaplar gerek ticari faaliyetlerde, gerekse popülerlikte önemli bir avantaj sağlamıştır. Bu noktada instagram takipçi satın al vb. hizmetleri veren SMM bayilik panellerinin etkinliği öne çıkmaktadır.

Takipçi Takipçiyi Getiriyor Instagram Hesapları Büyüyor!

İnsanın psikolojik tepkileri doğrultusunda daha fazla takipçisi olan sosyal medya hesaplarını daha fazla takip etme eğilimi gösterdiği tespit edilmiş durumda. Hatta daha az takipçili hesapların paylaşımları daha etkili ve daha kaliteli olduğu durumlarda bile… Bu nedenle SMM bayilik paneli üzerinden alınacak takipçi ya da instagram beğeni satın al hizmetleri ile diğer kullanıcıların dikkatini çekmek mümkün.

Çoğunluğun ve hareketli hesapların takipçileri arasında yer almak isteyen büyük kitlelere ulaşmak için başlangıçta belli bir miktar takipçi sahibi olmak, paylaşımların belirli seviyelerde beğeni alıyor olması bu noktada kilit gereksinim konumunda görülüyor. Sosyal medya hesabının belirli bir etkinlik eşiğinin üzerine çıktığında büyümesi çok daha kolay ve pratik şekilde gerçekleşiyor.