SNICA İşlem Tarihi Belli Oldu

SNICA İşlem Tarihi Belli Oldu

21 Kasım 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Halka arzı geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Sanica Isı Sanayi A.Ş hissesi Snica kodu ile Borsa İstanbul’da 24 Kasım Perşembe günü itibariyle işlem görmeye başlayacak. Halka arza katılan başvurucuların hesaplarına lotlar yansımaya başlarken, henüz hesabına Snica lotları yansımayan hissedarların da aldıkları paylar işlem tarihine kadar hesaplarına yansıtılacak. Ayrıca talepten arta kalan tutarlar da başvurucuların hesaplarına iade edilmeye başlandı.

Halka arza katıldım ama lot gelmedi diyorsanız bu içeriğimize göz atabilirsiniz.

SNICA Arz Detayları

Sanica Isı Sanayi A.Ş halka arzında toplam 40 milyon lot hisse 20,03 TL fiyattan halka arz edildi. Halka arzdaki 20 milyon lot, bireysel yatırımcıya satılırken, 20 milyon lot ise kurumsal yatırımcıya satıldı. Kurumsal yatırımcı içerisinde 16 milyon lotu yurt içi kurumsallar alırken 4 milyon lotu ise yurt dışı kurumsal yatırımcılar aldı.

Snica halka arzında yaklaşık 2 milyon lotu (40 milyon TL’lik) hisseyi İsveç emeklilik Fonu Norges Bank Investment Management tek başına aldı. Snica halka arzında diğer detaylar şu şekilde:

“ Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğindeki konsorsiyum aracılığı ile Sanica Isı Sanayi A.Ş. (“Sanica Isı”) paylarının halka arzında 15-16-17-18 Kasım 2022 tarihlerindeki talep toplama işlemleri tamamlanmış ve satışa sunulan 40.000.000 TL nominal değerli payların yatırımcılara dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Bu çerçevede, Sanica Isı paylarının halka arzında yurt içi bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 13,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 9,3 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 3,4 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplanmıştır.

Sanica Isı’nın 801.200.000 TL halka arz büyüklüğüne sahip ve 40.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzında 166.571 adet yurt içi bireysel yatırımcıya, 121 adet yurt içi kurumsal yatırımcıya ve 8 adet yurt dışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 166.700 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirilmiştir.

Dağıtıma esas tahsisat oranları ise yurt içi bireysel yatırımcılar için %50, yurt içi kurumsal yatırımcılar için %40 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ise %10 olarak gerçekleşmiştir.

Halka arz ilişkin dağıtım tutarları ve talebi karşılanan başvuru sayısı, yatırımcı grubu bazında ekte yer almaktadır. ”