SMRTG: Smart’tan 1,3 Milyon Dolarlık Panel Satışı

SMRTG: Smart’tan 1,3 Milyon Dolarlık Panel Satışı

11 Nisan 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

SMRTG: Smart’tan 1,3 milyon dolarlık panel satışı… Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteriye KDV hariç 1.337.970,40 ABD Doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalandığı belirtildi. Şirket, geçtiğimiz hafta da (8 Nisan 2022 Cuma günü) T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleye en iyi teklifin verilerek kazanıldığını açıklamıştı. Şirketten yapılan açıklamalar haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer şirket haberleri için de buraya göz atılabilir.

SMRTG: Smart’tan 1,3 Milyon Dolarlık Panel Satışı

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Şirketimiz ile yurt içinde yerleşik büyük bir müşteri arasında KDV hariç 1.337.970,40 ABD Doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yur tiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Güneş Enerjisi Santrali İhalesi Sonucu

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden ihale kazanımı ile ilgili olarak yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

” 30.03.2022 tarihli Özel Durum Açıklaması’nda da belirtildiği üzere, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 14.07.2021 tarih ve 31541 sayılı Resmî Gazete ‘de yayınlanan, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin BOR -1 (100 MWe)  ihalesinde Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Smart GES Üretim A.Ş.  37,5 Kuruş/kW saat bedel ile en iyi teklifi vererek yarışmayı kazanmıştır.

Bu sonuçla Şirketimiz faaliyetleri içerisine güneş enerjisine dayalı elektrik üretimi faaliyetini de katmış olup, 100 MWe GES kapasitesine karşılık 140 MWp güçte santral kurulması planlanmaktadır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur. “


Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1017770