SMART: Smartiks Yazılım İş Geliştirme Direktörü Atanması

SMART: Smartiks Yazılım İş Geliştirme Direktörü Atanması

13 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

SMART: Smartiks Yazılım İş Geliştirme Direktörü ataması yapıldığına dair 12 Şubat 2021 tarihinde açıklamada bulundu. Smartiks Yazılım Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada; “İş Geliştirmeden Sorumlu Direktör” pozisyonuna 1 Mart 2021 itibariyle göreve başlamak üzere Sn. Barış Karabudak’ın getirildiği belirtildi. Firma tarafından yapılan açıklama ve SMART hisse performansı haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Ayrıca Smartiks kimin ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

SMART: Smartiks Yazılım İş Geliştirme Direktörü Atanması

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

“ Şirketimizin “İş Geliştirmeden Sorumlu Direktör” pozisyonuna 1 Mart 2021 itibariyle göreve başlamak üzere Sn. Barış Karabudak getirilmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden mezun olan Barış Karabudak, yaklaşık 15 yıllık iş deneyiminde, özellikle Telekom/Ulaştırma/Finans/Enerji sektörlerinde yazılım satış süreçlerine liderlik ettiği büyük projeler ile uzmanlığını oluşturmuştur.  İş hayatına Nortel Netaş’ta başlayan Barış Karabudak, daha sonra Avea (Turk Telekom), Vodafone, Pontis (Amdocs), Kafein Teknoloji gibi birçok kurumsal firmada teknoloji ve satış birimlerinde yönetici olarak görev almıştır. Başarılı bir yöneticilik geçmişi bulunan Barış Karabudak son olarak Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.’de Satış Müdürü olarak görev almıştır. ”

Smartiks Yazılım Hissesi SMART Ne Durumda?

Samartiks Yazılım A.Ş. hissesi SMART grafiği incelendiğinde; son 1 yılda hissenin dalgalı bir seyir izlediği görülmektedir. Şubat 2020’de 10 liranın üzerinde işlem gören SMART hisse Mart 2020’de pandemi sürecinin de etkisi ile 4 lira civarına kadar sarkmıştır. Bu seviyeden toparlanan SMART Nisan 2020’de yeniden 10 liranın üzerine tırmanmıştır.

2020 yılını 8,86 lira düzeyinden kapatan SMART 12 Şubat 2021 Cuma günü ile tamamlanan haftayı da 8,88 lira seviyesinden kapatmıştır. SMART’ın son 52 haftalık verileri incelendiğinde işlem gördüğü en düşük seviye 4,15 lira ve en yüksek seviye ise 11,13 lira olarak kayıtlarda yer almaktadır. SMART’ın 2021 yılının geriye kalan takribi 11 aylık zaman dilimine sergileyeceği performans ve çizeceği grafik yatırımcılar ile piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.