Şişecam İtalya’da Manfredonia Tesisini Açtı!

Şişecam İtalya’da Manfredonia Tesisini Açtı!

1 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Şişecam İtalya’da Manfredonia tesisini açtı. Şişecam’ın İtalya’daki ikinci düzcam yatırımı olan Manfredonia, yenileme ve modernizasyon çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli’nin de katılımıyla Manfredonia’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Şişecam Ürünleri 150’den Fazla Ülkede Tüketiciyle Buluşuyor!

Şişecam Topluluğu düz cam, cam ev eşyaları, cam elyafı, cam ambalaj gibi cam ile alakalı bütün alanlar ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş alanlarında dünyanın tanınmış, önde gelen firmalarından biridir. İtalya’da hali hazırda bir tesisi bulunan Şişecam, İtalya’daki ikinci tesisi olan Manfredonia’yı düzenlediği bir törenle açmış bulunmaktadır. İlgili tesis İtalya’nın Puglia bölgesinde Monte Sant’Angelo’da bulunmaktadır ve açılış töreni de burada gerçekleşmiştir.

Düzenlenen açılış törenine pek çok önemli ismin  yanı sıra İtalya Başbakanı Conte de katılmış ve ülkenin güneyinin kalkınmasına büyük önem verdiğini göstermek amacı ile törende bulunduğunu deklare etmiştir. Conte açıklamasında Şişecam’ın bu projesinin ekonomik ve çevresel bakımdan sürdürülebilir olduğunu, proje neticesinde şirketin yatırımından memnun kalacağını açıkladı. Törende açıklamalarda bulunan Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli burada gerçekleşen yatırımın Türkiye’nin ekonomik gücü ve vizyoner bakış açısını göstermekte olduğunu aktardı. Ayrıca Şişecam’ın İtalya’daki ikinci tesisinin Türkiye İtalya arasındaki sinerjinin ürünü olduğunu aktaran Esenli, ülkenin başbakanı olan Giuseppe Conte’nin açılışa katılmasından büyük mutluluk duyduğunu bildirdi.

Açılışta bulunan Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman açıklamalarında 4 kıta ve 14 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirtti. Bunun yanı sıra 150’yi aşkın ülkeye ürün pazarladıklarını aktaran Kırman 22 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirtti. Küresel çapta cam ev eşyası kategorisinde üçüncü, düz cam kategorisinde beşinci en büyük üretici olduklarını açıklayan Kırman, küresel çapta 7. en büyük soda üreticisi ve krom kimyasallarında dünya lideri olduklarını deklare etti.

2020 İtalya asgari ücret hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.