Seranova Seramik’in Elektrik ve Doğalgazı Kesildi! UMPAS Hisse

Seranova Seramik’in Elektrik ve Doğalgazı Kesildi! UMPAS Hisse

11 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

UMPAŞ Holding Anonim Şirketi’nin en önemli markalarından biri olan, firmanın tabiri ile “lokomotifi” konumundaki; Seranova Seramik’in elektrik ve doğalgazının kesildiği, bu nedenle üretim yapılamadığı UMPAŞ Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirildi.  Seranova Seramik elektrik ve doğalgaz kesilmesi hakkındaki detaylar içeriğin devamında yer alırken, borsa imalat sektörü şirketleri ve hisseleri için de buraya göz atabilirsiniz.

Seranova Seramik’in Elektrik ve Doğalgazı Kesildi!

UMPAŞ Holding tarafından 11 Ocak 2021 Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; 30 Kasım 2020 tarihinde Uşak 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce Seranova Seramik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için “Geçici Konkordato mühleti” verildiği belirtilerek:

Bahse konu karara rağmen; Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından Seranova Seramik’e elektrik ve doğalgaz verilmediği belirtilmiştir. Bu durumun işletmenin üretim yapabilmesi için hayati öneme sahip olduğu vurgulanan açıklamada; Uşak 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce “Seranova Seramik’in enerji kaynaklarının açılması” yönünde ara karar verildiği ancak Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nun bu karara itiraz ederek kararın iptalini sağladığı belirtilmiştir.

Seranova Seramik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu ve vekillerinin hukuki ve idari yönden her türlü girişime devam ettiği belirtilen bildirimde; kamunun zamanında ve eksiksiz olarak bilgilendirilmeye devam edileceği ifade edilmiştir.

UMPAŞ Holding hissesi UMPAS 11 Ocak 2021 Pazartesi günü itibari ile 3,66 lira seviyesinden işlem görürken; hisse değeri Ağustos 2020’de 0,7 lira seviyelerinde bulunmaktaydı. Seranova Seramik için “geçici konkordato” kararı verilen bahse konu dönemi de kapsayan bu zaman diliminde UMPAS hissesi dikkat çekici şekilde takribi 5 kat seviyesinde artış göstermiştir.