Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Açma

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Açma

30 Ocak 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Şekerbank tarımdan KOBİ’ye, bireysel müşterilerden ticari müşterilere kadar pek çok çeşit ürün sunmaktadır. Müşteri taleplerine yönelik hizmet kalemleri oluşturan banka, altın bankacılığı alanında da faaliyet göstermektedir. Altın bankacılığı dahilinde altın günleri, vadeli altın hesabı, vadesiz altın hesabı vb. gibi ürünler tasarlayan  Şekerbank müşterilerine kaliteli ve güvenilir bankacılık hizmeti vermeye özen göstermektedir. Bu yazımızda altın bankacılığı kapsamında bulunan Şekerbank vadeli altın hesabı özellikleri hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Şekerbank Vadeli Altın Hesabı açma detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Özellikleri!

Şekerbank vadeli altın hesabı dahilinde hem altınlarınızın güvende kalmasını sağlayabilir hem de faiz kazancı ile altınlarınıza altın katabilirsiniz. Şekerbank altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Şekerbank altın hesabı kapsamında altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı koruyabilirsiniz.
  • Şekerbank vadeli altın hesabı dahilinde avantajlı faiz oranları uygulanmaktadır. Yani altınlarınız altın fiyatlarındaki artıştan kar ederken uygulanan faiz oranından da kazanç sağlamaktadır.
  • Şekerbank vadeli altın hesabı açılış limiti asgari 250 gram olarak belirlenmiştir.
  • Vadeli altın hesabı koşulları uyarınca vade süresi 92 ile 364 gün arasında belirlenmektedir. 92 ile 364 gün arasında istediğiniz, size en uygun olan vade süresini seçebilirsiniz.
  • Şekerbank vadeli altın hesabı faiz oranları ve vade süresi müşteri özelinde farklılık gösterebilmektedir.
  • Şekerbank vadeli altın hesabı dahilinde kazandığınız faiz getirisi üzerinden % 15 stopaj vergisi (MSİGV) kesintisi olmaktadır.
  • Şekerbank altın hesabında bulunan altınlarınızın 150 bin TL’lik kısmı TMSF yani Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından sigorta edilmiştir. Bir diğer değişle 150 bin TL’lik altınınız devlet güvencesi altındadır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Açma!

Şekerbank altın bankacılığı kapsamında vadeli altın hesabı açma işlemi için Şekerbank şubelerine uğrayabilirsiniz. Bunun yanı sıra vadeli altın hesabı Şekerbank internet şubesinden, Şekerbank mobil şubeden, Şekerbank çağrı merkezinden açılabilmektedir. Diğer bankaların vadeli altın hesabı, vadesiz altın hesabı ve altın günleri hizmetleri için buraya göz atabilirsiniz.

Şekerbank vadeli altın hesabı açarken müşteriler kimlik bilgilerini ibraz edecek (kimlik belgesi, pasaport ya da ehliyet) bulundurmalı, buna ek olarak ikametgah ilmuhaberi ya da son 3 aya ait fatura da gerekmektedir.