Şekerbank Avans Hesap Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı

Şekerbank Avans Hesap Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı

15 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Şekerbank kredili mevduat hesabı vadesiz mevduat hesabı ve bu hesaba tanımlanan krediden oluşan bir hesaptır. Hesap dahilinde vadesiz hesabınızda bakiye olmasa dahi pek çok bankacılık işlemini gerçekleştirebilir, nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Pek çok avantajı bulunan Şekerbank Avans Hesap Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı özelliklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Şekerbank Avans Hesap Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Başvuru

Şekerbank kredili mevduat hesabı limiti banka tarafından belirlenmekte olup, ek hesap limit artırma ve azaltma işlemleri için taleplerinizi bankaya ibraz edilebilmektedir. Şekerbank ek hesap başvurusu iki kanaldan yapılabilmektedir. Başvuruyu Şekerbank şubelerinden ve çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Diğer bankaların kredili mevduat hesaplarını incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

Şekerbank Avans Hesap Özellikleri

  • Şekerbank ek hesap; Şekerbank avans hesap, Şekerbank kredili maaş hesabı ve kredili mevduat hesabı şeklinde de bilinmektedir.
  • İlgili hesap dahilinde hesabınızda para olmadığı durumlarda nakit çekim yapabilirsiniz.
  • Şekerbank KMH dahilinde alışveriş yapabilir, düzenli ve otomatik ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Şekerbank kredili maaş hesabı dahilinde kullandığınız tutara kullandığınız süre kadar faiz uygulanmaktadır. Hesap limitinin tamamına faiz uygulanmaz.

Şekerbank KMH Faiz Oranı Şekerbank Avans Hesap Hesaplama!

Şekerbank ek hesap faizi aylık azami yüzde 2,02’dir. Hesap kapsamında faiz günlük işlemektedir. Bir örnek vermek gerekirse, 100 TL nakit çekiminize 10 günlük işleyecek faiz miktarı 81 kuruştur.

  • Şekerbank eksi hesap dahilinde kullanım yapmadığınız durumda hiçbir masraf ödemek durumunda kalmazsınız.
  • Şekerbank avans hesap dahilinde kullanılan tutar hesabınızda eksi olarak görünür. Hesabınıza para girişi olduğunda öncelikle eksi bakiye kapanmaktadır.
  • Ek hesap dahilinde işleyen faiz tutarı bir sonraki ay hesabınızdan tahsil edilmektedir.

Şekerbank KMH ödemelerinizi hangi gün yapacağınızı maaş gününüzü göz önünde bulundurarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Her ayın 5’i, 10’u, 15’i, 20’si ve 25’ini ödeme tarihiniz olarak seçebilirsiniz.

Söz konusu ek hesaba bağlı olarak tanımlanan bir de Şekerbank taksitli kredili mevduat hesabı bulunmaktadır. Şekerbank taksitli ek hesap dahilinde borcunuzu 3 ile 12 ay arasındaki vadelerde taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.

  • Şekerbank taksitli KMH ile her zaman kredi başvurusu yapma sıkıntısından kurtulmuş olursunuz.
  • Şekerbank taksitli avans hesap dahilinde minimum 250 TL, maksimum ise 30 bin TL finansman sağlayabilirsiniz.
  • Taksitli kredili mevduat hesabı faiz oranı da tıpkı ek hesap gibi aylık yüzde 2,02’dir.

Diğer bankaların kredili mevduat hesaplarını incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

Şekerbank Ek Hesap Kapatma Şekerbank KMH Kapatma!

Şekerbank ek hesabın borcu ödenerek sıfırlandıktan sonra Şekerbank avans hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir. Şekerbank kredili mevduat hesabı kapatma işlemi iki kanaldan yapılabilmektedir. Şekerbank eksi hesap kapatma işlemi Şekerbank şubelerinden ve çağrı merkezinden yapılabilmektedir.