Şanlıurfa Avukat Hizmeti ve Detayları

Şanlıurfa Avukat Hizmeti ve Detayları

25 Mayıs 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Şanlıurfa 2 milyonu aşkın nüfusu ile Türkiye’nin en büyük kentleri arasında yer almaktadır. “Büyükşehir” statüsündeki Şanlıurfa’nın son yıllarda aldığı yoğun göç ile kayıtlı olmayan toplam nüfusunun bu rakamın çok daha üzerinde olduğu düşünülmektedir. Suriye başta olmak üzere pek çok farklı ülke ve bölgeden yoğun göç alan şehirde hukuksal ve yargısal işlemlerde doğal olarak hatırı sayılır seviyede artış yaşanmıştır. Şanlıurfa avukat hizmeti ve detayları ile ilgili bilgiyi içeriğimiz devamında bulabilirsiniz…

Şanlıurfa Avukatlık Hizmeti

Şanlıurfa’da Şanlıurfa Barosu’na kayıtlı olarak 1700’den fazla avukat hizmet vermektedir. Şanlıurfa’daki adli ve hukuki her türlü sorunda savunma hakkının sonuna kadar kullanılabilmesi için avukat desteği almak kaçınılmazdır. Kanuni olarak da savunma hakkının yadsınamaz olması, gerekli hallerde devlet tarafından kişiye barodan avukat atanması şeklinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Devlet tarafından görevlendirilen, barodan atanan avukatın yerine kendi avukatı ile çalışmak isteyenler, hukuksal danışmanlık hizmetini kendi tercih ettikleri avukattan alabileceklerdir. Alanında deneyimli savunma avukatları; ceza davalarından aile davalarına, boşanma davalarından vergi davalarına kadar hemen her alanda Şanlıurfa avukat hizmeti baroda kayıtlı avukatlarca verilmektedir.

Şanlıurfa Ceza / Ağır Ceza Avukatı

Ceza davaları bilindiği üzere yargısal anlamda kişinin karşı karşıya kalabileceği en ağır yaptırım olan “hapis cezasını” konu edindiğinden detaylı bir savunma gerektirmektedir. Asliye Ceza Mahkemelerinde yahut Ağır Ceza Mahkemelerinde açılan davalarda alanında uzman avukattan destek alınmadan yapılan savunmalar çoğu zaman geri dönülmesi zor sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir.

Yeterli ve gerekli şekilde yapılmayan savunma nedeniyle hapis cezası ile karşı karşıya kalınabildiği gibi, temyiz süreçlerinde gerekli itirazların tam ve titizlikle yapılamaması gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir. Bu vb. gibi pek çok sorunla muhatap olmamak için Şanlıurfa avukat desteğini uzman bir hukukçudan alınması tercih edilebilir.

Şanlıurfa Aile ve Boşanma Avukatı

Evliliklerin en istenmeyen tarafı olan “boşanma” aşaması ile karşılaşıldığında alanında deneyimli bir avukattan hizmet almak zaruridir. Çocukların velayeti meselesinden mal paylaşımına, tedbir nafakasından yoksulluk nafakasına kadar pek çok detay bu davalarda en ince detayına kadar alanında uzman boşanma avukatı tarafından irdelenmeli ve müvekkile yol gösterilmelidir. Anlaşmalı boşanma ile sonuçlanabilecek davalarda çekişmeli boşanma süreciyle zaman kaybedilmemeli ve mağduriyetlerin önüne geçilebilmelidir. Bu nedenle tecrübeli boşanma avukatı ile çalışmak zaruret kesbetmektedir.

Şanlıurfa Uzlaşma Avukatı / Şanlıurfa Arabulucu Avukat

Ceza davalarında ya da tazminat davalarında kanunun emrettiği ve uygun gördüğü durumlarda arabulucu / uzlaşmacı sayesinde her 2 tarafın da mağdur olmayacağı bir yol ve yöntem geliştirilebilmektedir. Böylesi olaylarda arabulucu avukat / uzlaşma avukatı hizmeti ile hem zamandan hem de nakitten tasarruf edilebileceği gibi, karşılaşılacak zararlardan da kaçınmak mümkün olabilecektir.

Şanlıurfa Vergi Avukatı

Vergi davalarının karmaşıklığı ve teknik terimler ile bezeli halde olması hemen herkesin malumudur. Bu tip davalarda uzman avukattan destek almak son derece önemlidir. Vergi alanında uzman avukat desteği, karşılaşılması muhtemel cezalara karşı hayati önem taşımaktadır. Zira bilindiği üzere vergi usul kanunu bazı suçlar için hapis cezasını da ön görmektedir… Bunun yanı sıra ağır vergi cezaları ile karşılaşılması da muhtemel diğer senaryolar arasında yer almaktadır.

Şanlıurfa Miras Avukatı

Miras davaları pek çok örnek olayda hem karmaşık hem de son derece sancılı geçmektedir. Pek çok yasal mirasçının olduğu miras davaları; hem muris yönünden ve hem de yasal mirasçılar tarafından tek tek ve titizlikle incelenmelidir. Miras avukatlığının inceliklerine hakim avukattan hukuksal Şanlıurfa avukat desteği almak, miras davalarında müspet netice almak adına daha yararlı olabilir…

Şanlıurfa İnternet Bilişim Suçları Avukatı

İnternet bilişim suçları son yıllarda teknolojinin de yaygın kullanımı ile artmaya başlamıştır. Bu suçlar karşısında mağdur olan yahut haksız suçlamalar ile karşılaşan kişiler, siber suçlar konularında deneyimli avukatlardan hukuksal destek almayı düşünmelidir. Hukukun pek çok farklı alanında olduğu gibi internet / sanal alem olaylarında da alanında deneyimli avukat ile çalışmak davalarda önemli avantajlar sağlayabilecektir.

Şanlıurfa İcra Takibi Avukatı

İcra takibi konuları hem borçlu ve hem de alacaklı taraf açısından son derece netamelidir. Her 2 tarafın da mağdur olmaması adına; gerek borçlu ve gerekse alacaklı tarafın deneyimli avukatlar tarafından temsil edilmeleri gerekmektedir. Alacaklının alacağını tahsil edebildiği, borçlunun da borcunu öderken mağdur edilmediği bir seçenek ancak alanında deneyimli, tecrübeli ve alanına hakim icra takibi avukatı sayesinde mümkün olabilecektir.