RTALB: RTA Laboratuvarları Distribütörlük ve Tedarik Anlaşması Açıklaması

RTALB: RTA Laboratuvarları Distribütörlük ve Tedarik Anlaşması Açıklaması

3 Eylül 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

RTALB: RTA Laboratuvarları distribütörlük ve tedarik anlaşması açıklaması… RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; şirketin bağlı ortaklığı A1 Yaşam Bilimleri A.Ş. ile küresel IVD üreticilerinden biri arasında Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin 1 yıl süreyle üretim ve sevkiyatı konusunda 30 Nisan 2020 tarihinde imzalanan distribütörlük ve tedarik anlaşmasının 2 Eylül 2021 tarihinde genişletilerek 1 yıl süreyle uzatıldığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca RTALB haberleri için de buraya göz atılabilir.

RTALB: RTA Laboratuvarları Distribütörlük ve Tedarik Anlaşması Açıklaması

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin 30.04.2020 tarihli özel durum açıklamasında, Şirketimiz bağlı ortaklığı A1 Yaşam Bilimleri A.Ş. ile küresel IVD üreticilerinden biri arasında Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin 1 yıl süreyle üretim ve sevkiyatı konusunda distribütörlük ve tedarik anlaşması imzalandığı kamuya duyurulmuştur.

Söz konusu distribütörlük ve tedarik anlaşması 02.09.2021 tarihi itibarıyla yenilenerek 1 yıl süreyle Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin yanı sıra SARS-CoV-2 Diagnovital ürün portföyüne yeni eklenen mutasyon deteksiyon kitlerini (varyant virüslerin tanısına yönelik kitler) de içerecek şekilde genişletilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
30.04.2020
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Haber için yararlanılan kaynak link: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/961597