RTALB: RTA Laboratuvarları Corona Tanı Kiti ÜTS Kaydı Yapıldı

RTALB: RTA Laboratuvarları Corona Tanı Kiti ÜTS Kaydı Yapıldı

2 Nisan 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

RTALB: RTA Laboratuvarları corona tanı kiti ÜTS kaydı yapıldı! RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; COVID-19 virüsünün tespitinde faydalanılan ve RTA Laboratuvarları’na ait olan Diagnovital® HS SARS-CoV-2 Real Time PCR Kit, v2.0′ inin Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu nezdinde Ürün Takip Sistemi’ne (ÜTS) kaydının gerçekleştirildiği belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca RTA sahibi kim ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

RTALB: RTA Laboratuvarları Corona Tanı Kiti ÜTS Kaydı Yapıldı

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” COVID-19 virüsünün tespitinde faydalanılan ve şirketimize ait olan Diagnovital® HS SARS-CoV-2 Real Time PCR Kit, v2.0′ inin Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu nezdinde Ürün Takip Sistemi’ne kaydı gerçekleşmiştir.

Bu kit formülasyon açısından Diagnovital HS SARS-CoV-2 Real-Time PCR Kit ile aynıdır. Tarama süreleri; sağlık personelleri bakımından zaman tasarrufunu ve sağlık personellerinin aynı mesai içerisinde daha fazla çalışma yapabilmelerini sağlamak amaçlarıyla, validasyonlar sonrası kısaltılmıştır. Böylelikle Diagnovital®HS SARS-CoV-2 Real Time PCR Kit’in, 2. Versiyonu olarak hizmete sunulmuştur.

Değerli paydaşlarımız ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/922810