RNT Alüminyum Doğrama Sistemleri

RNT Alüminyum Doğrama Sistemleri

21 Mayıs 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

RNT Alüminyum doğrama işlerinde 2021 yılının ilk yarısında piyasada %10 küçülme bekleniyor. Yaza gireceğimiz şu günlerce pandeminin etkisiyle birlikte her sektörde olduğu gibi alüminyum doğrama işi de etkilenen sektörler arasında yer alıyor. Özellikle piyasa şartlarının bu şekilde kötüye doğru gitmesi, sektörde emek veren on binlerce insanı sıkıntıya düşürdü. RNT Alüminyum sahibi Ramazan Bey’le yaptığımız kısa röportajda tüm dünyayı etkileyen bu salgının kısa sürede bitmesini ve eski düzenin gelmesini temenni ettiler. Bu röportaja ait kısa satır başlıklarını inceleyelim.

Ramazan Tarlabölen : “Özellikle yazın gelmesiyle birlikte işlerin artması bekleniyor. Aşının ülkemizde tam anlamıyla etkisini göstermesiyle birlikte hayatının normale döneceğini umut ediyoruz. Böylelikle her sektörde olduğu gibi bizim işlerinde hızlanmasını umut ediyoruz. Böylelikle ekonominin canlanması insanların evine emek götürmesi en büyük arzumuz.” diye ifade ettiler. Ayrıca sektörde iş yaptırmak isteyen müşterilere bazı tavsiyelerde bulunan firma sahibi, özellikle firma seçiminin en önemli kriter olduğunun altını çizdi.

“Bildiğiniz üzere sektörde yüzlerce firma var. Müşterilerde ister istemez bunlardan hangisi tercih edeceği konusunda kararsız kalıyorlar. Daha sonra sıkıntı yaşamamak adına özellikle tercih yaparken firmanın öz geçmişi ve referanslarının iyi incelenmesi gerekir. Çevremiz duyduğumuz işini yarım bırakıp gidenler, zamanında işi teslim etmeyenler, yanlış projelendirme sonucunda istenmeyen yapıların ortaya çıkması gibi bir çok sorunlar çıkabiliyor. Bunları yaşamamak adına müşterilerin firma seçimi konusunda hassas davranması gerekiyor. Diyelim ki, bina giriş (apartman) kapısı yaptıracaksınız. Bakmanız gereken konu firmanın kurumsal olmasıdır. Adını bilinmedik işletmelerde bazı sorunlar çıkabileceği herkesin malumudur. Bu sebeple müşteriler tercih yaparken büyük ve kurumsal firmaları tercih etmelerinde büyük faydalar var. Bir sorun yaşadığınızda karşınızda bir muhatap bulabilmek adına bu konu çok önemlidir.

Diğer bir etken ise firmaların zamanında işi teslim etmemesinden kaynaklıdır. Bir çok yere iş başı yapıp yarım iş halinde işlerini yürüten yüzlerce firma olduğunu biliyoruz. Bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Ankara da bu şekilde onlarca proje ile karşılaşıyoruz. Yine düzeltme ve tadilat işleri bizim üzerimizden yürütüyorlar. Bunlar dışında yaptığı işin arkasında durmayan firmalar olduğunu söyleyebiliriz. Müşterilerin memnuniyeti ilk sırada yer alan kurumsal ve yıllardır bu sektörde hizmet veren firmaları tercih edilmesi gerekmektedir.”

rnt-aluminyum-dograma-sistemleri

Genel olarak firma sahibinin altını çizdiği konular adı sanı bilinmedik firmalar ile çalışılmaması yöndedir. Bu firmalar ile çalışma neticesinde işinin başında durmama, yaptığı işe garanti verip sonradan arkasında durmama, zamanında teslim etmeme gibi bir çok sorunlarla karşılaşmanız mümkün.

Firma bilgileri : 

İletişim

Adres : Fevzi Çakmak, 19. Cd. no 3/A, 06930 Sincan/Ankara

Telefon : 0312 268 71 21 – Faks : 0312 268 71 11

Mobil 1 : 0545 352 68 59 – Mobil 2 : 0507 821 35 44

Mail : rntaluminyum @ gmail.com