QUAGR: QUA Granite’den Kredi Notu Açıklaması

QUAGR: QUA Granite’den Kredi Notu Açıklaması

27 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

QUAGR: QUA Granite’den kredi notu açıklaması… QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada, kredi derecelendirme kuruluşu Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi’nin; QUA Granite’in uzun vadeli (ulusal) kredi derecelendirme notunu (TR) AA-, kısa vadeli (ulusal) kredi derecelendirme notunu (TR) A1+ olarak derecelendirdiği ve görünümü ise stabil olarak belirlediği ifade edildi. TSKB Qua Granite halka arz fiyat hesaplaması haberi için de buraya göz atılabilir.

QUAGR: QUA Granite’den Kredi Notu Açıklaması

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne dair hazırladığı kredi derecelendirme raporunda; “ Şirketin yurtiçi pazardaki faaliyetleri ve konumunun yanı sıra, tarafımızca yapılan sektör mukayeseli analizler ve şirketin taşıdığı finansal / operasyonel risklerin incelenmesinin neticesinde, uzun vadeli notu (TR) AA- ve kısa vadeli notu (TR) A1+ olarak belirlenmiştir ” ifadelerine yer verildi.

Şirketin görünüme dair ise; “ Şirket’in kısa ve uzun vadeli görünümleri “Stabil” olarak belirlenmiştir. Diğer yandan, Covid-19 salgını ile birlikte küresel ticaret ortamında ve para piyasalarında son dönemde görülen olağanüstü gelişmeler pandeminin olası ekonomik sonuçlarını belirsiz kılmaktadır. Gelişmeler tarafımızca yakından takip edilmekte olup somut risklerin realize olması durumunda Şirket’e etkileri değerlendirilecektir ” denildi. Aşağıda yer alan KAP resmi kaynak linki üzerinden firmanın raporuna PDF formatında ulaşılarak raporun tamamı okunabilir.


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/930848