QUAGR: QUA Granite Diğer Alacakların Tahsili Açıklaması

QUAGR: QUA Granite Diğer Alacakların Tahsili Açıklaması

12 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

QUAGR: QUA Granite diğer alacakların tahsili açıklaması… Halka arz olan son şirketlerden biri konumundaki Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi hissesi QUAGR borsa yolculuğuna tavan ile başladı. Yüzde 10’luk artış ile 19,9 liranın üzerine tırmanan QUAGR hisse yatırımcılardan önemli bir teveccüh gördü. Şirketten ilişkili taraflardan olan diğer alacaklar bakiyelerinin tahsil edilmesi hakkında da bir açıklama geldi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca TSKB QUAGR halka arz fiyat tespiti haberi için de buraya göz atılabilir.

QUAGR: QUA Granite Diğer Alacakların Tahsili Açıklaması

Qua Granite’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz paylarının halka arzına ilişkin olarak hazırlanan ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 25.03.2021 tarihinde onaylanan izahnamenin de ilgili bölümlerinde yer aldığı üzere;

Şirketimizin 31.12.2020 dönemi itibarıyla Pay Tebliği’nin 5. maddesinin 6. fıkrasında belirtilen oranın üzerinde ilişkili taraflardan diğer alacak bakiyesi bulunmasına karşılık, Ali Ercan ve ilişkili taraf şirketlerince yapılacak ödemeler sonrasında ilişkili taraflardan diğer alacak bakiyesi kalması halinde, Şirketimiz paylarının halka arzında ortak satışı kapsamında Ali Ercan tarafından satılacak paylar karşılığında elde edilecek fon ile Şirketimizin ilişkili taraflardan kalan diğer alacak bakiyelerinin fonun elde edilmesini takiben 2 işgünü içinde kapatılacağı, bununla birlikte Pay Tebliği’nin ilgili hükmünün dolanılmasına yol açacak şekilde Şirketimizin tekrar alacaklı hale getirilmeyeceği Ali Ercan ve Şirketimiz tarafından 04.03.2021 tarihinde taahhüt edilmiştir.

Bu çerçevede; Şirketimiz paylarının halka arzını takiben, ilişkili taraflardan olan ve ilgili tarih itibarıyla alacak bakiyesi Ali Ercan tarafından yapılan 34.798.479,84 TL, Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş. tarafından yapılan 21.636.982,88 TL ve Agave Seramik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından yapılan 2.026.778 TL olmak üzere toplamda 58.462.240,72 TL tutarındaki nakit ödemeler sonucu 09.04.2021 tarihi itibarıyla tahsil edilmiş olup, Şirketimizin mevcut durum itibarıyla ilişkili taraflardan diğer alacak bakiyesi bulunmamaktadır.

Saygılarımızla, ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/926520