QNB Finansbank Yüzde 1,45 Faizle Taşıt Kredisi Veriyor!

QNB Finansbank Yüzde 1,45 Faizle Taşıt Kredisi Veriyor!

3 Kasım 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Geçtiğimiz günleri kamu bankaları taşıt kredisi faiz oranlarında indirime gitmişlerdi. Bazı yerli otomotiv firmalarıyla anlaşma yapan kamu bankaları hem bireysel hem de ticari taşıt kredilerinde faiz indirimi gerçekleştirdiler. Akabinde bazı bankalarda taşıt kredisi faiz oranlarını aşağı çekerek hem vatandaşların bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaç edinmişlerdir. QNB Finansbank da bu bankalardan biridir. QNB Finansbank yüzde 1,45 faizle taşıt kredisi veriyor. Detaylar haberin devamında yer almaktadır.

QNB Finansbank Yüzde 1,45 Faizle Taşıt Kredisi Veriyor!

Ülkemiz özel sektör bankalarından olan QNB Finansbank ülke ekonomisine katkı sağlamak, piyasaya canlılık katmak ve müşterilerine uygun faiz oranları ile taşıt kredisi imkanı sunmak için faiz oranlarında indirim gerçekleştirmiştir. Banka taşıt kredisi faiz oranını aylık yüzde 1,45 seviyesine çekmiştir. Aylık yüzde 1,45 faiz oranı ile sağlanabilen taşıt finansmanı ile dilediğiniz otomobile sahip olabilir, uygun vadelerde kredi geri ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank taşıt kredisi vade süresi krediye konu aracın sıfır km ya da ikinci el olması durumunda farklılık göstermektedir. Banka sıfır km ya da 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi kullanımında azami 48 aya kadar vade fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra 6 ile 8 yaş arasındaki ikinci el araçlar için vade süresi aracın yaşı ile vade süresi toplamı 10 yılı aşmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Bahse konu taşıt kredisi ürünü kapsamında sağlanabilecek finansman tutarı da aracın fiyatına göre farklılık göstermektedir. Sıfır kilometre araçlarda aracın nihai fatura bedelinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’i, 120 bin TL’nin üzerindeki kısmının ise yüzde 50’si finanse edilebilmektedir. İkinci el araçlarda ise kredilendirme oranı aynıdır lakin nihai fatura bedeli yerine kasko değeri dikkate alınmaktadır.

Kamu bankaları taşıt kredisi faiz indirimi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.