QNB Finansbank Traktör Kredisi ve Pikap Kredisi Sağladığını Duyurdu!

QNB Finansbank Traktör Kredisi ve Pikap Kredisi Sağladığını Duyurdu!

29 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Tarıma yönelik yatırım yapmak isteyen, yahut şu anda bilfiil tarım, çiftçilik veya üretim ile iştigal eden vatandaşların, kurum ve kuruluşların tarıma yönelik ekipman ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Makineli tarımda verimin daha fazla olması ve işçilik maliyetinin belirgin ölçüde azalması bu ihtiyacı körüklüyor. Doğal olarak ekipman ihtiyaçları da nakit ihtiyacını ve finansman ihtiyacını doğuruyor. Bu durumu dikkate alan QNB Finansbank traktör kredisi ve pikap kredisi ile tarımla uğraşan üreticinin ve çiftçinin yanında yer alıyor. QNB Finansbank traktör kredisi ile birlikte çiftçilere pikap kredisi sağladığını da duyurarak sektöre yeni bir soluk getirdi.

QNB Finansbank Traktör Kredisi ve Pikap Kredisi Şartları!

QNB Finansbank pikap kredisi ve traktör kredisi kapsamında sıfır kilometre araçlara kredi sağladığı gibi ikinci el traktör kredisi ve ikinci el pikap kredisi de sağlamaktadır. QNB Finansbank pikap kredisi ve traktör kredisinden faydalanmak isteyen üreticilerin şu belgelere sahip olması gerekmektedir. QNB Finansbank çiftçi kart QNB Finansbank tarım kart için de buraya göz atabilirsiniz.

  • Kimlik fotokopisi
  • Çiftçilik belgesi
  • Proforma ve kesin fatura

Yukarıda yazılı belgelere ek olarak QNB Finansbank gerekli görmesi halinde kredi başvurusunda bulunan müşterilerinden; teminat, kefil ya da ek belge talep edebilmektedir.

Traktör kredisi ya da pikap kredisi kullanmak için QNB Finansbank’a başvuran vatandaşlar, sıfır kilometre traktör ve pikaplar için fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar kredi kullanabilmektedirler. 2.el traktör kredisi ya da 2.el pikap kredisi kullanarak 2.el araç almak isteyen vatandaşlar ise krediye konu araçların varsa fatura yoksa kasko bedellerinin yüzde 60’ına kadar kredi kullanabilmektedir.

200 bin Türk Lirası değerindeki sıfır kilometre traktör 150 bin Türk Lirası’na kadar ve 150 bin Türk Lirası değerindeki ikinci el traktör de 90 bin Türk Lirası’na kadar kredilendirilebilmektedir.

Sıfır kilometre traktör ve pikaplar için QNB Finansbank’a geri ödemeler 72 ay vadeye kadar yapılabilmektedir. İkinci el traktör ve pikaplar için kullanılan kredilerde ise geri ödeme vadesi azami 5 yıl / 60 ay olarak tayin edilmiştir. Traktör veya pikap kredisi geri ödemeleri aylık periyotlar halinde yapılabileceği gibi; çiftçinin gelir ve hasat periyoduna göre 3 ayda bir, 6 ayda bir ya da yılda bir şeklinde de yapılabilecektir. Ödeme periyotlarında sıfır kilometre ya da ikinci el araç farkı gözetilmemektedir. İster sıfır kilometre araç olsun, ister ikinci el araç olsun; yukarıda zikredilen vade tercihlerinde borcu ödenebilmektedir.