QNB Finansbank Tarıma Destek Vermeye Devam Ediyor!

QNB Finansbank Tarıma Destek Vermeye Devam Ediyor!

6 Kasım 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Ülkemiz özel sektör bankalarından olan QNB Finansbank tarıma destek vermeye devam ediyor. Tarımın Türkiye için çok önemli bir üretim kaynağı olduğunu söyleyen Hakan Çağlar, tarıma olan güvenlerini göstermek için her yıl tarıma verdikleri finansman desteğini artırdıklarını söyledi. 2019’un ilk 3 çeyreğinde QNB Finansbank tarım sektörüne yaklaşık 2 milyar TL’lik finansman sağladı.

QNB Finansbank Tarıma Destek Kapsamında Finansman Sağlıyor!

QNB Finansbank Tarım Bankacılığı ve Gayrimenkul Projeleri Finansmanı Direktörü Hakan Çağlar, QNB Finansbank’ın tarım sektörüne olan desteğinden söz etti. Tarım sektörünün güvenilir ve gelecekte de devam edecek bir sektör olduğunu belirten Hakan Çağlar, Türkiye’nin en önemli üretim alanlarından olduğunu vurguladı. Tarım sektörüne olan güvenlerini, sektöre tanıdıkları finansman imkanını artırarak gösterdiklerini söyleyen Hakan Çağlar, bu yıl 9 ayda 2 milyar lira civarında finansman desteği sunduklarını ve bu rakamın ilerleyen dönemlerde artacağını bildirdi.

Sundukları kredi hizmetinin yanı sıra çiftçiye Tarım Kart hizmeti sağladıklarını belirten Hakan Çağlar, bu kartlar ile pek çok avantajın çiftçilere sunulduğunu deklare etti. Çağlar Tarım Kart ile, anlaşmalı iş yerlerinden faizsiz alışveriş yapılabildiğini, ödemelerin hasat dönemine dek ertelenebildiğini, vade sürelerinin çiftçinin üretimine göre ayarlanabildiğini bildirdi. QNB Finansbank Tarım Kart’ın pek çok avantajı olduğunu söyleyen Çağlar, sistemin bir yılını doldurduğunu ve yaygınlaşması için çalışmaların sürdürüldüğünü dile getirdi.

QNB Finansbank Tarım Kart hakkında detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

QNB Finansbank Tarım Bankacılığı ve Gayrimenkul Projeleri Finansmanı Direktörü Hakan Çağlar tarım bankacılığı konusunda hedeflerinin büyük olduğunu günümüz itibarı ile 120 bin çiftçiye ulaştıklarını bildirdi. Son verilere göre 2 bin üye iş yerleri bulunduğunu ve bu rakamın kısa sürede 5 bine yükseleceğini deklare etti.