PNLSN: Panelsan Halka Arz Sonuçları Açıklandı

PNLSN: Panelsan Halka Arz Sonuçları Açıklandı

14 Şubat 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

2022 yılının ilk halka arzının sonuçları belli oldu. PNLSN: Panelsan halka arz sonuçları açıklandı… 9-11 Şubat tarihlerinde talep toplama süreci gerçekleştirilen Panelsan’ın halka arz büyüklüğü 214,2 milyon TL oldu. Panelsan halka arzı ile ilgili detaylar haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

PNLSN: Panelsan Halka Arz Sonuçları

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzında 214,2 milyon TL’lik büyüklüğe ulaşıldı. Halka arz konsorsiyum lideri Gedik Yatırım’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 9-10-11 Şubat 2022 tarihlerindeki talep toplama işlemleri gerçekleşen Panelsan halka arzında ek satışla birlikte toplam 21 milyon TL nominal değerli payların yatırımcılara dağıtımı gerçekleşti.

Panelsan’nın halka arzında 42 bin 25 yurt içi bireysel yatırımcıya, 92 adet yurt içi kurumsal yatırımcıya ve 5 adet yurt dışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 42 bin 122 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirilmiştir.

Panelsan Halka Arzına 8 Kat Talep Geldi

Açıklamaya göre Panelsan paylarının halka arzında ek satış dahil yurt içi bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 11,47 katı, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 4,89 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 2,86 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün yaklaşık 8 katı talep toplandı.

Dağıtıma esas tahsisat oranları ise yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 50, yurt içi kurumsal yatırımcılar için yüzde 40,83 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ise yüzde 9,17 olarak gerçekleşti.