Papilon Savunma Hisselerine 10 Kat Rağbet

Papilon Savunma Hisselerine 10 Kat Rağbet

2 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Bilişim teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Papilon Savunma tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada; Borsa İstanbul’da satış yöntemi ile hisselerinin yüzde 23,08’lik kısmının halka arz edileceği deklare edilmişti. Papilon Savunma halka arz için 28-29 Kasım tarihleri belirlenmiş ve hisse başına da 4,40 TL sabit fiyat açıklanmıştı. Geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma günlerinde gerçekleştirilen halka arzda Papilon Savunma hisselerine on kattan fazla talep geldiği açıklandı.

Papilon Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kerimoğlu, şirketin halka arzına yönelik bir dizi açıklamada bulundu. Murat Kerimoğlu, ar-ge çalışmalarına daha fazla kaynak ayırabilmek ve global çapta rakipleri ile rekabet güçlerini artırabilmek adına halka arz yöntemine gittiklerini belirtti. Halka arz neticesinde bekledikleri talebin de üzerinde bir rağbet gördüklerini vurgulayan Kerimoğlu, bu durumun kendilerini son derece memnun ettiğini ve kendilerine çalışma azmi kattığını söyledi.

Papilon Savunma Hisseleri 6 Aralık’ta İşlem Görmeye Başlayacak!

Müşteri kitlesini genişletmek ve küresel çapta daha fazla ülkede boy göstermek adına halka arzın kendileri adına çok önemli olduğunu vurgulayan Kerimoğlu, Papilon Savunma hisselerinin 6 Aralık Cuma günü PAPIL kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasını beklediklerini deklare etti. Pailon Savunma nedir, Papilon savunma ile ilgili detaylı bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.

Gedik Yatırım: Finansmanda Sermaye Piyasasının Payı Artmalı!

Gedik Yatırım aracılığı ve güvencesi ile halka arzı gerçekleştirilen Papilon Savunma hisselerine yönelik olarak açıklamada bulunan Gedik Yatırım Genel Müdürü Metin Ayışık da Papilon Savunma hisselerinin gördüğü rağbetten son derece mutlu olduklarının altını çizdi. 2019 yılında 6 halka arzın gerçekleştiğini söyleyen Ayışık, bu halka arzların yarısının Gedik Yatırım aracılığı ile gerçekleştiğine dikkat çekti.

2019 yılı içerisinde gerçekleşen 6 şirketin halka arz işleminde toplam 264 milyon Türk Liralık halka arz gerçekleştiğini belirten Ayışık bu meblağı düşük bulduğunu vurguladı. Halka arzların aynı zamanda yeni yatırımcı anlamına da geldiğini belirten Ayışık, halka arzların artması ve Türkiye mali sisteminde yüzde 80 olan bankacılık payının aşağı düşmesi gerektiği yönünde görüş belirtti. Ayışık, Türkiye mali sektöründe sermaye piyasasının payının artması gerektiğini söyledi.