Papilon Savunma 28-29 Kasımda Halka Açılıyor!

Papilon Savunma 28-29 Kasımda Halka Açılıyor!

27 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Papilon Savunma 28-29 kasımda halka açılıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay alındı. Açıklamada hisse başına 4,40 TL sabit fiyat ve 2,5 milyon lirası sermaye artırımı olmak kaydıyla toplam 7,5 milyon Türk Lirası nominal değeri olan Papilon Savunma hisseleri halka arz olacağı belirtildi.

Papilon Savunma Yüzde 23,8’lik Halka Açıklık Seviyesini Hedefliyor!

Papilon Savunma ulusal güvenlik ve kişi tanıma teknolojileri alanında kamu ve özel sektör kuruluşları için faaliyet göstermektedir. Söz konusu şirket biyometrik sitem teknolojisi geliştirmekte, Türkiye’de ve uluslararası çapta hizmet vermektedir. Söz konusu şirket 53 farklı ülkede aktif olarak pazar çalışması yürütmektedir. Halka arz olmak için SPK’dan (Sermaye Piyasası Kurulu) onay alan şirket 28-29 kasımda halka açılacak. Hisse başına 4,40 TL sabit fiyatla halka arz olacak şirket, yüzde 23,8 oranında halka açıklık seviyesine ulaşmayı hedeflemektedir.

Borsa’da satış yöntemi ile halka açılacak olan şirkete Gedik Yatırım öncülük etmektedir. Yapılan açıklamaya göre söz konusu şirket uluslararası alanda faaliyet gösteren platformlara (Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, vb.) bütüncül teknoloji ve hizmetleri sunmaktadır. Bahse konu savunma şirketi Türkiye’de know- how yöntemiyle kurulmuş olup 2012 yılından bu yana hizmet vermektedir. Şirket global pazarda faaliyet gösteren 5 biyometrik uçtan uca sistem üreticisinden biri durumundadır.

Papilon Savunma yüksek katma değerli teknolojisi ile sınır güvenliği, kamu güvenliği, ticari güvenlik, biyometrik kimlik, kriminal analiz, balistik tespiti gibi hizmetler sunmaktadır. Söz konusu hizmetler ileri uzmanlık bilgisi gerektirmektedir. Söz konusu şirket, kamu ve özel kuruluşlar ile çalışmalarına devam etmektedir. Bu kuruluşlar arasında yüksek korumaya ihtiyacı olan özel kuruluşlar, askeri kuvvetler, polis teşkilatı, hava limanları, sınır kontrol noktaları, vb. yer almaktadır.

2019 kasım ayı sektörel güven endeksleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.