Özel Günlerde Tercih Edilebilecek Pırlanta Modelleri

Özel Günlerde Tercih Edilebilecek Pırlanta Modelleri

16 Ekim 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Birçok kadının hayalini kurduğu hediyeler arasında pırlanta tektaş yüzük ve diğer takı çeşitleri bulunuyor. Oldukça minik olan bu taş, kadınları her özel günde mutlu edebilecek bir güce sahip. Pırlantanın dış görünüşünde farklılık bulunduğu kadar, yapısında da farklı tasarım özelliklerinin bulunduğu unutulmamalıdır. Bu haberimizde özel günlerde tercih edilebilecek pırlanta modelleri nelerdir, bu soruya yer vereceğiz.

Evlilik Teklifinin Olmazsa Olmazı Baget Pırlanta

Son yılların en popüler pırlanta yüzükleri arasında Baget modeller bulunuyor. Dikdörtgen formda tasarlanmış baget yüzük ile mükemmel bir evlilik teklifinde bulunmak istiyorsanız, yüksek meblaları gözden çıkartmalısınız. Zira karat bakımından yüksek ve parlak bir taş tercih etmeniz alacağınız cevabın Evet olma ihtimalini de artıracaktır. Yine evlilik yıl dönümü gibi özel bir gün kutlayacak iseniz, bu durumda seçmeniz gereken ilk yüzük modellerinden birisi yine baget pırlanta yüzük olacaktır.

Doğum Günlerinin Vazgeçilmezleri Damla Modelleri

Özel günlerde tercih edilebilecek pırlanta modelleri arasında elbette ki damla modeli de bulunuyor. Damla modeli parmakta zarif duruşu ve ışıltı sunan görünümü ile tüm kadınları mest edebilecek bir güce sahip! Damla modeller hem karat hem de parlaklık bakımından yüksek meblalar harcanması gereken yüzük modelleri arasında yer alıyor. Bütçenize uygun seçimler yapmak istiyorsanız bu durumda yuvarlak formda tasarlanmış tek taşlarda sizi tatmin edebilir. Yuvarlak kesimi ile tasarlanmış tektaş yüzük modelinde daha küçük karat seçimi yapabilmek mümkün olabiliyor.

Sevgililer Günü İçin Minicik Bir Pırlanta Kolye Yeterli!

Özel günlerde tercih edilebilecek pırlanta modelleri arasında yer alan kolyeler özellikle bu sene oldukça revaçta. Bunun yanı sıra sevgililer gününde minimal takılara yer vermeniz aşkınızın saflığını ve sadeliğini ortaya çıkarabilir. Trend pırlanta kolyeler, sevgilinizin kalbinin üzerinde durdukça daima ona sizi hatırlatacaktır. Üstelik pırlanta kolyeler daha çok küçük ebatlarda tasarlandığı için bu anlamda da cebinizin dostu olabilir.

Anneler Günü İçin Tasarım Seçenekler

Özel günlerde tercih edilebilecek pırlanta modelleri anneniz için düşünüyorsanız, size onlarca tasarım önerebiliriz. Doğduğunuz günden son ana dek daima yanınızda olan annenin, elbette hediyelerin en güzelini hak ediyor. Anneler günü, Kadınlar günü, Doğum günleri hatta Yılbaşı günleri onu hatırlamak ve sevginizi ifade edebilmek için kusursuz bir seçim olabilir. Annenize pırlanta değerinde bir hediye vermek istiyorsanız melek ya da anneliği temsilen oluşturulmuş pırlanta kolyeleri tercih edebilirsiniz. Daha minimal ve şık bir hediye düşünüyorsanız, tamtur yüzüklerde beklentinizi karşılayabilir. Sade ancak iddialı görünümü ile tamtur ve beştaş yüzük tasarımları tüm kadınları baştan çıkarıyor.

Su Yolu Tasarıma Sahip Bileklik Hoş Bir Doğum Hediyesi Olabilir!

Doğum hediyesi kadınlar için büyük önem taşıyacak bir içerik olabilir. Her kadın bu zorlu gününde eşi ya da yakınları tarafından hatırlanmak isteyecektir. Özel günlerde seçilebilecek pırlanta modelleri arasında doğum hediyesi olarak da verebileceğiniz onlarca farklı çeşit bulunuyor. Yeni doğum yapmış eşiniz ya da başka bir yakınınıza su yolu şeklinde tasarlanmış şık bir kolye düşünebilirsiniz. Işıl ışıl görünen bu kolye, karşınızdaki kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Bunun yanında kolye yerine su yolu şeklinde tasarlanmış bileklik modelleri de tercih edebilirsiniz.