Önemli Hisse Haberleri 31 Ağustos!

Önemli Hisse Haberleri 31 Ağustos!

31 Ağustos 2023 0 Yazar: Suat Bulut

ASTOR KUYAS TKFEN OZKGY TATEN RUBNS IZENR KTLEV OFSYM  EUPWR GRTRK ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 31 Ağustos itibarı ile şirketlerin gerçekleştirdiği açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 31 Ağustos 2023!

ASTOR- Şirket, geçtiğimiz 25 Ağustos2023 günü Kontrolmatik ile 9.467.700 dolar tutarında, İspanya’da yerleşik özel bir firma ile 1.654.000 Euro tutarında ve İtalya’da yerleşik özel bir firma ile 555.750 Euro tutarında olmak üzere üç ayrı güç transformatörü satış sözleşmesi imzaladı.

KUYAS- KUYAS maden ve tarım sektöründe önemli yatırımlara hazırlanıyor. Mersin Silifke’de 400 milyon metrekare alanda 20 adet boksit arama ruhsatı alan şirket, yurt içi ve yurt dışında stratejik yatırımlara odaklandı.

TKFEN- TKFEN terminalcilik faaliyetinde global ve yerel rekabet karşısında sektördeki yerini korumak ve sektörde yaşanan köklü değişimlere uyum sağlamak amacıyla yeni yatırımlar yapacağını duyurdu.

OZKGY- OZKGY İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan bir arsayı satın aldığını duyurdu. Şirket, 26.07.2023 tarihinde Tekfen İnşaat ile satış vaadi sözleşmesi imzaladığı ve sürecin gizlilik gerektirmesi nedeniyle kamuya açıklanmasını ertelediği arsanın tapu devrini gerçekleştirdiğini bildirdi.

TATEN- Tatlıpınar Enerji daha önce lisansını almış olduğu, mevcut üretim sahasında gerçekleştireceği 33.6 megavat (MW) rüzgar enerjisi santrali (RES) kapasite artışı için Bayern LB ile yürüttüğü görüşmeleri olumlu sonuçlandırdığını duyurdu.

RUBNS- RUBNS, kulvarında en büyük üretici olmayı hedeflediğini belirtti. Bu çerçevede 2. Organize Sanayi bölgesinde iplik fabrikasının yanında yer alan ve 3. Etap GES projesi için ayrılan alanı “Hazır Giyim ve Konfeksiyon” fabrikası olarak değerlendirmek üzere karar aldığını, duyurdu.

KAP Haberi- İzdemir Enerji (IZENR), Katılım Evim Tasarruf Finansman (KTLEV) ve Ofis Yem Gıda (OFSYM) payları 31/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri ile işlem görecek.

EUPWR – Şirket ile Kosova Elektrik Dağıtım arasında 0,45 milyon Euro’luk Metal Clad ve Modüler Hücre satışı gerçekleştiği açıklandı.

GRTRK – Halka arzdan elde edilen fonun 268,3 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 153,3 milyon TL’sinin yeşil enerji yatırımında kullanıldığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!