Önemli Hisse Haberleri 1 Aralık!

Önemli Hisse Haberleri 1 Aralık!

1 Aralık 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

#KRSTL #MARBL #ICBCT #KRPLS #PRKAB #PGSUS #TUPRS #KAYSE #KONTR #TTRAK #EUPWR #BIOEN #BRLSM #PETKM ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 1 Aralık itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 1 Aralık 2023!

#KRSTL/ #MARBL- Kristal Kola (#KRSTL.E) ve Tureks Turunc Madencilik (#MARBL.E) paylarında 01/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

#ICBCT/ #KRPLS/  (VBTS) kapsamında, ICBC Turkey Bank (#ICBCT.E), Koroplast (#KRPLS.E) ve Türk Prysmian Kablo (#PRKAB.E) payları 01/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

– S&P’den Türkiye kararı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Türkiye’nin kredi notu görünümünü durağandan pozitife revize etti.

– Sanko Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin unvanı Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak değiştirildi.

#PGSUS- Pegasus, Teknoloji İnovasyon Merkezi kuruyor.

#TUPRS – 10 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#KAYSE – Şirketin 3 adet sıvı organomineral gübresinin Bakanlık tarafından tescil edildiği açıklandı.

#KONTR – Şirketin Enka Kırklareli Elektrik Üretim ile 8,9 milyon Euro’luk sözleşme imzaladığı açıklandı.

#TTRAK- Oyak Yatırım Türk Traktör için hedef fiyatını 943,60 TL’den 964,00 TL’ye yükseltirken tavsiyesi ‘Endekse Paralel Getiri’ oldu.

#EUPWR – Şirketin TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Eskişehir – 1 GIS TM Yapım İşi konulu ihaleye katılarak 251,1 milyon TL ile en avantajlı teklifi verdiği açıklandı.

#BIOEN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Uşak Yenilenebilir Enerji’nin sermayesinin 2,5 milyon TL’den 51,1 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.

#BRLSM – Şirketin Aydın Sağlık Yatırımlar ile hastane yapımında taahhüt işlemlerinin yapılması için ön anlaşma sağlanarak sözleşme çalışmalarına başlandığı açıklandı.

#PETKM- QNB Finansinvest, #PETKM (Petkim) için hedef fiyatını %40 artırarak 30 TL’ye, tavsiyesini “nötr” den “endeks üstü getiri”ye yükseltti.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!