ONCSM Kaç Lot Düşer İşlem Tarihi Ne Zaman?

ONCSM Kaç Lot Düşer İşlem Tarihi Ne Zaman?

25 Aralık 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzı gelecek hafta gerçekleştirilecek. ONCSM kodu ile talep toplayacak ve akabinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak şirketin halka arzına dair detaylar haberimizde yer almaktadır. ONCSM kaç lot düşer işlem tarihi ne zaman, hisse fiyatı ne kadar, dağıtım yöntemi eşit mi oransal mı vb. başta olmak üzere pek çok soruya içeriğimizde cevap verilmiştir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

ONCSM Hisse Sayısı ve Talep Toplama Tarihi

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzında toplam 5 milyon 950 bin lot satış yapılacak. ONCSM hisse fiyatı 17,5 TL’den halka arz edilecek. 21,5 lira olarak belirlenen esas fiyat üzerinden uygulanacak yüzde 19’luk indirim ile iskontolu olarak belirlenen 17,5 liradan toplam halka arz büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL olacak.

ONSCM halka arzında talep toplama tarihleri 28 – 29 Aralık Çarşamba ve Perşembe günleri olarak belirlenmiş durumda. Diğer pek çok halka arza nazaran ONCSM halka arzına yalnızca Info Yatırım müşterileri iştirak edebilecek.

ONCSM Kaç Lot Düşer İşlem Tarihi Ne Zaman?

ONCSM halka arzında paylar oransal dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek. Bireysele ayrılan paylar ise “bireysele eşit” dağıtım yöntemi ile satılacak. ONCSM halka arzında yatırımcı türlerine göre ayrılan paylar şu şekilde:

  • Yüzde 40 – Bireysel yatırımcı için (eşit dağıtım)
  • Yüzde 40 – Yurt içi kurumsal yatırımcı için (oransal dağıtım)
  • Yüzde 20 – Yurt dışı kurumsal yatırımcı için (oransal dağıtım)

ONSCM halka arzının yalnızca Info Yatırım’dan talep kabul edilerek gerçekleştirileceği düşünüldüğünde; bireysel yatırımcıya düşebilecek lot miktarı aşağıdaki gibidir:

  • 15 bin bireysel hesap halka arza katılırsa: 159 lot (2780 TL)
  • 25 bin bireysel hesap halka arza katılırsa: 95 lot (1662 TL)
  • 50 bin bireysel hesap halka arza katılırsa: 48 lot (840 TL)
  • 100 bin bireysel hesap halka arza katılırsa: 24 lot (420 TL)

ONCSM halka arzı sonrasında sonuçların 30 Aralık Cuma günü netleşmesi ön görülüyor. ONCSM borsa işlem tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Bununla birlikte ONCSM hissenin 2 Ocak Pazartesi günü başlayan hafta içi işleme girmesi büyük olasılık olarak ön plana çıkıyor.