On Numara Devir Parası Ne Oldu?

On Numara Devir Parası Ne Oldu?

17 Ağustos 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Milli Piyango, geçtiğimiz yıl yapılan ihale ile özelleştirilmişti. Milli Piyango oyunlarının devri; bu yıl 1 Ağustos itibari ile özelleştirmeyi kazanan Sisal-Şans Grubu’na yapıldı. 1 Ağustos 2020 tarihinden sonra Milli Piyango’ya bağlı oyunlar Sisal Şans Grubu tarafından oynatılmaya başlanırken; Sisal-Şans Grubu’na devredilirken “1.136.596,60 TL” devir rakamına ulaşan On Numara isimli oyunun ikramiye bakiyesi Sisal-Şans Grubu tarafından yapılan çekilişlerde görünmedi. Bu durumum On Numara devir parası ne oldu sorusunu gündeme getiriyor.

On Numara Devir Parası Ne Oldu?

Milli Piyango İdaresi tarafından oynatılan “Sayısal Oyunlar” dahilinde yer alan “On Numara” isimli oyunun Temmuz ayının 13’üne kadar her Pazartesi çekilişi yapılmaktaydı. Bu tarihten itibaren On Numara çekilişleri her gün yapılmaya başlandı. 26.07.2020 tarihli On Numara çekilişinde oyunun büyük ikramiyesi olan 125.330,42 TL devretti. Bu çekilişi takip eden; 27, 28, 29 ve 30 Temmuz tarihlerindeki çekilişlerde de 10 Numara’yı bilen talihli çıkmadı.

5 kez üst üste devreden On Numara’nın büyük ikramiyesi 1.136.596,60 TL seviyesine ulaştı. 30 Temmuz’dan sonra Milli Piyango tarafından Sayısal Oyunların çekilişi durduruldu ve 1 Ağustos’tan sonra Milli Piyango’nun devredileceği Sisal-Şans Grubu’nun çekilişlere devam edeceği deklare edildi. Sisal-Şans Grubu hakkında detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

on-numara-devir-parasi-ne-oldu

On Numara Devir Parası Ortadan Kayboldu!

Sisal-Şans Grubu’na devredilen oyunlarda büyük değişiklikler yaşandı. Oyunlara yüzde 100’e varan oranlarda zam yapıldı. Sayısal Loto’nun çekiliş sayı havuzu 49’dan 90’a, kolon fiyatı 1,5 TL’den 3 TL’ye çıkarıldı. Süper Loto’nun çekiliş sayı havuzu 54’den 60’a, kolon fiyatı ise 2 liradan 3 liraya yükseltildi. On Numara ve Şans Topu oyunlarının çekiliş havuzlarındaki sayılar aynı kalırken kolon fiyatları 1 liradan 2 liraya yükseldi. On Numara 2020 tahmin ve çekiliş gibi istatistikler buradan incelenebilir.

Yapılan değişikliklere On Numara’nın çekiliş gününün yeniden haftada bire ve Pazartesi günlerine alınması da eklendi. Bununla birlikte On Numara’nın 3 Ağustos Pazartesi günü yapılan çekilişinde büyük bir çelişki göze çarptı. 30 Temmuz’a kadar 1.136.596,60 TL devir ikramiyesi ile gelen On Numara oyununun Sisal-Şans Grubu’ndaki ilk çekilişinde de büyük ikramiyeyi bilen çıkmadı ancak bu kez devreden ikramiye 140.427 TL olarak açıklandı. Bu durum 1 milyonu aşan devir ikramiyesinin nerede olduğu sorusunu akıllara getirdi.

on-numara-devretti

On Numara’nın 2. Çekilişinde de Devir İkramiyesi Ortada Yok!

10.08.2020 Pazartesi günü yapılan yeni çekilişte On Numara’nın büyük ikramiyesini bilen çıkmadı. Bu kez devreden meblağ olarak 458.550 TL açıklandı. Temmuz ayı sonuna kadar biriken devirli meblağ hakkında bir açıklama yine yapılmadı.

On Numara Devir İkramiyesini Kime Sormalı?

On Numara’nın akıbeti belli olmayan 1.136.596,60 TL’lik ikramiyesi için Milli Piyango’nun eski yönetimi tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Milli Piyango resmi sitesi http://www.mpi.gov.tr/ üzerinden yapılan duyurularda bu konuda bir açıklama bulunmuyor. Bunun yanı sıra Sisal-Şans Grubu da bu konuda kamuoyuna bir bilgilendirme yapmadı. Oyuncuların gruba yönelttiği sorular genellikle yanıtsız kalırken; Sisal-Şans Grubu tarafından On Numara devir ikramiyesi konusunda tarafımızın sorusuna şu cevap verilmiştir:

“Sisal Şans olarak 1 Ağustos itibariyle şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin iş ve hizmetleri yerine getirmek üzere Türkiye Varlık Fonu tarafından 10 yıl süreyle yetkilendirilmiş bulunmaktayız. 1 Ağustos ve sonrası dönem ile ilgili görüş, öneri ve sorularınızı [email protected] adresinden bize her zaman iletebilirsiniz.”