MRSHL: Marshall Boya Ortaklık Yapısı Güncellendi

MRSHL: Marshall Boya Ortaklık Yapısı Güncellendi

9 Eylül 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MRSHL: Marshall Boya ortaklık yapısı güncellendi… Marshall Boya ve Vernik Sanayii Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada; yurtdışı AkzoNobel grup içi şirket birleşimi nedeniyle ortaklık yapısının güncellendiği deklare edildi. Bununla birlikte, söz konusu birleşme ile Şirketin mevcut yönetiminde veya faaliyet yapısında herhangi bir değişiklik olmamadığı vurgulandı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

MRSHL: Marshall Boya Ortaklık Yapısı Güncellendi

Marshall Boya ve Vernik Sanayii Anonim Şirketi’nden AkzoNobel grup içi şirket birleşimi nedeniyle ortaklık yapısının güncellenmesi sebebiyle yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Dolaylı olarak Şirketimizin %92,97’sine sahip olan AkzoNobel grup şirketi AKZO NOBEL COATINGS INTERNATIONAL B.V., sermayesinin %100’ne sahip olduğu bağlı ortaklığı AKZO NOBEL DECORATIVE COATINGS TURKEY B.V.’yi kendi bünyesine katarak AKZO NOBEL COATINGS INTERNATIONAL B.V. çatısı altında birleştiği bilgisi edinilmiştir. Bu birleşme ile AKZO NOBEL DECORATIVE COATIGS TURKEY B.V.’nin Şirketimizde sahip olduğu %39,41 oranındaki paylarda bu sefer doğrudan AKZO NOBEL COATINGS INTERNATIONAL B.V.’ye geçmektedir. Bu birleşme ile Şirketimizin mevcut yönetiminde veya faaliyet yapısında herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

Söz konusu birleşme süreci Şirketimiz dışında ilgili taraflar tarafından yürütülmektedir.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız. ”

MRSHL Ortaklık Yapısı 2022

Marshall Boya ortaklık yapısı güncel (9 Eylül 2022 itibariyle) olarak aşağıdaki gibidir:

  • TEKYAR TEKNİK YARDIM ANONİM ŞİRKETİ – 4.884.947,76 lot hisse – yüzde 48,85
  • AKZO NOBEL DECORATİVE COATİNGS TURKEY BV – 3.940.500,3 lot hisse – yüzde 39,41
  • DİĞER – 1.174.551,94 lot hisse – yüzde 11,74