MIATK: Mia Teknoloji Mobilite İçin YK Başkanı’nı Yetkilendirdi

MIATK: Mia Teknoloji Mobilite İçin YK Başkanı’nı Yetkilendirdi

2 Nisan 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MIATK: Mia Teknoloji mobilite çalışmaları için Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gökhan Beltekin’i yetkilendirdi… Mia Teknoloji Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada; Mobilite alanında yurtiçi ve yurtdışı pazarlar hedeflenerek planlanan; elektrikli ulaşım araçları için yazılım ve platform geliştirilmesi, AR-GE ve İnovasyon yatırımları yapılması, yerli ve uluslararası şirketlerle ortaklıklar kurulması ve üniversitelerle işbirlikleri yapılarak nitelikli insan kaynağı gelişimine ve şirkete kazandırılmasına katkıda bulunulması konularında çalışmaları yürütmesi için Yönetim Kurulu Başkanı’nın yetkilendirilmesine karar verildiği belirtildi.

MIATK: Mia Teknoloji Ne Zaman Halka Arz Oldu, Hisse Durumu Nasıl?

Mia Teknoloji Miatk kodu ile geçtiğimiz yılın son çeyreğinde eşit dağıtım yöntemi ile halka arzını gerçekleştirdi ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Pay başına 15,80 TL fiyatla halka arzı gerçekleştirilen Miatk’in halka arz büyüklüğü ise 197,5 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşmişti.

Kısa sürede yükseliş trendine giren ve 40 lira seviyesinin üzerine kadar tırmanan şirket hisseleri akabinde gelen kar satışları ile bir dönem 30 liranın altını gördü. 1 Nisan 2022 Cuma günü kapanışı itibari ile 35,20 liradan işlem gören Miatk özellikle Metaverse alanına olan ilgisi ile yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Halka açıklık oranı yüzde 32,9 seviyesinde bulunan Miatk’in piyasada işlem gören lot sayısı ise 12,5 milyon adet düzeyinde. Şirketin diğer hisseleri 3 ortakta şu şekilde toplanmış durumda:

ALİ GÖKHAN BELTEKİN – 8.670.000 lot – yüzde 22,82
İHSAN ÜNAL – 8.415.000 lot – yüzde 22,14
MEHMET CENGİZ BAĞMANCI – 8.415.000 lot – yüzde 22,14
Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da hali hazırda en büyük ortak konumunda bulunan Ali Gökhan Beltekin yürütmekte. Bir diğer büyük ortak İhsan Ünal ise şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinde bulunuyor.
Diğer borsa, hisse ve şirket haberleri için de buraya göz atılabilir.