Merit Turizm KKTC Otelleri Faaliyetlerine Ara Verdi! MERIT Hisse

Merit Turizm KKTC Otelleri Faaliyetlerine Ara Verdi! MERIT Hisse

10 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

COVID-19 pandemisi ile ilgili olarak tüm dünyada yaşanan süreç Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de benzer şekilde devam ediyor. Avrupa’da pek çok ülke mutasyon geçiren ve daha hızlı yayıldığı tespit edilen koronavirüse karşı yeniden kapanma ve karantina kararları aldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de otellere giriş çıkışta uygulanan karantina süreçleri yeniden düzenlendi. Söz konusu durumu Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yaptığı açıklama ile belirten Merit Turizm Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan otellerine müşteri kabulünün durdurulduğunu belirtti. Borsa sektörlere göre şirketler listesi için buraya göz atabilirsiniz.

Merit Turizm KKTC Otelleri Sağlık Bakanlığı Kararı Sonrası Faaliyetlerini Durdurdu!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde; Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda uygulanmakta olan 3 (üç) günlük karantinasız girişler, 10 (on) günlük karantinalı girişler şeklinde değiştirildi. Bu kararın üzerine Merit Turizm’in KKTC’de bulunan otellerine müşteri kabulü durduruldu. Merit Turizm’in hisselerinin Borsa İstanbul’da (BIST) MERIT kodu ile işlem görmesi ve bahse konu durumun şirketin gelir gider tablosunda farklılığa neden olabileceği göz önünde bulundurularak bu konuda Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı.

2020 yılının Ekim Ayı’nda KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından alınan üç günlük karantinasız dönem kararı sonrasında Merit Turizm’in Ada da bulunan otellerine müşteri / misafir kabulü yapılmakta idi. KKTC Sağlık Bakanlğı’nın kararına mukabil otel yönetimi tarafından alınan son karar sonrasında müşteri kabulü belirsiz ve ileri bir tarihe kadar ertelendi.