Maaşı Olmayan Kredi Alabilir Mi?

Maaşı Olmayan Kredi Alabilir Mi?

23 Ekim 2017 2 Yazar: Emine Zaman

Gün içerisinde pek çok sitede yahut televizyon kanalında karsımıza bankaların kredi reklamları çıkıyor. Pek çok banka, müşteri ihtiyaçlarına yönelik kredi seçenekleri sunuyor. Peki bankalar bu kredileri kullandırmak için ne gibi şartlar istiyorlar. Mesela maaşı olmayan kredi alabilir mi? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız gelin beraber duruma bir göz atalım…

Ülkemizde pek çok kişinin ekonomik yönden zorlandığı bir dönemden geçiyoruz. Kimi ev, araba almak için kredi kullanma gereksinimi duyarken, kimileri ise yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için banka kredilerine ihtiyaç duymaktadırlar. Bankalar kredi verebilmek için öncelikle; kimlik fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge ve ikametgah ilmühaberi talep etmektedir. İkametgah ilmühaberiniz yoksa, bankaya adınıza gelen son 3 aya ait elektrik, su veya doğalgaz faturası da ibraz edebilirsiniz.

Bankalar kredi verirken öncelikle düzenli gelire bakmaktadırlar. Düzenli geliriniz bulunmuyorsa, size ait olan gayrimenkul ya da aracınızı teminat olarak göstererek kredi temin etmenizi kolaylaşabilirsiniz. Lakin düzenli geliriniz yoksa, bankaya bir bordro gösteremiyorsanız, o zaman işiniz zorlaşmaktadır. Bankaların pek çoğu maaşı olmayan müşteriye, gayrimenkul sahibi olsa bile, kredi vermemektedir. Lakin ülkemizde faaliyet gösteren bir banka vardır ki, o banka “maaşı olmayan kredi alabilir mi?” sorusuna olumlu cevap veriyor. Aktifbank, gelir belgesi gösteremeyen müşterilerine de kredi verebilmektedir.

Aktif Bank’tan “Maaşı Olmayan Kredi Alabilir mi?” Sorusuna Olumlu Cevap!

Aktif Bank Tanışma Kredisi fırsatıyla belgesiz kredi imkanı sunuyor. Eksik belge ile kredi almanın bile neredeyse imkansız olduğu bir dönemde Aktif Bank imdadınıza yetişiyor. İşinizden yeni ayrılmış olabilirsiniz, uzun zamandır aradığınız halde iş bulamıyor olabilirsiniz, yahut sigortalı çalışmıyor olabilirsiniz. Acil nakde ihtiyaç duyduğunuzda Aktif Bank sitesine girerek ihtiyaç duyduğunuz krediyi kullanabilirsiniz.

Aktif Bank’ın gelir belgesi talep etmediği “Tanışma Kredisi”nde maksimum kullanabileceğiniz miktar 2 bin TL’dir. Kredi geri ödemelerinin azami 36 ay vadede tamamlanması gerekmektedir. Tanışma Kredisi dahilinde uygulanan faiz oranı ise aylık yüzde 3,36 olarak belirlenmiştir. Maaşı olmayana kredi veren Aktif Bank’ın diğer kredilerini incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.